Igokea i Široki u finalu

Košarkaši Igokee i Širokog odlučivaće o šampionu BiH.

Igokea i Široki u finalu Izvor: MONDO

Obe ekipe su u polufinalu "pomeli" svoje rivale Bosnu odnosno Mladost iz Mrkonjić Grada.

Igokea je u drugom meču u Sarajevu pobijedila 86:58 te sa ukupnih 2:0 otišla u finale. Bosna se za razliku od prvog meča, gdje je pobjednik odlučen u prvoj četvrtini dobro držala sve do treće dionice. Igokea je na poluvrijeme otišla sa prednosšću 36:31, a onda su u trećoj potpuno nadigrali domaće i došli do 26 poena razlike i već su mogli da razmišljaju o finalu.

Goste je do pobjede predvodio Siniša Štemberger sa 17 poena, dok je kod Bosne Nermin Buza ubacio 19 poena.

Mladost se u prvom meču u Širokom držala sve do posljednjih 10 minuta i očekivao se neizvjestan meč u Mrkonjić Gradu. Ipak aktuelni šampion je slavio 70:53, a sve dileme oko pobjednika je riješio u prvoj četvrtini koju su dobili (25:6).

Goste je do pobjede predvodio Željko Šakić sa 16 poena, dok je kod Mladosti Bjelić ubacio 15 poena.

FInalna serija počinje 21. maja. Pobjednik će postati ekipa, koja prva dođe do tri pobjede,a prednost domaćeg terena ima Igokea, koja je ove sezone četiri puta slavila u međusobnim duelima, dok je Široki jednom pobjedio.