SL: Crno-bijeli lagano do "stotke"

Partizan mt:s u neravnopravnoj borbi sa Slobodom osvojio unaprijed upisane bodove - 102:54 (31:10, 25:14, 24:9, 22:21).

SL: Crno-bijeli lagano do "stotke"  Izvor: MONDO

Po planu, pa i preko njega!

Košarkaši Partizana mt:s u srijedu nisu dozvolili Užičanima ni desetak minuta rezultatskog "egala".

Trojkom Vestermana dobili su prvu četvrtinu sa čak 21 poenom razlike, da bi rezultat nakon 30 minuta igre bio 80:33!

"Stotku" je trojkom obezbijedio Dragan Milosavljević, a Branislav Đekić se u finišu upisao u strijelce, čime je povisio na rekordnih "plus 51". Timski šut iz igre tokom cijele utakmice se kretao oko 60 odsto.

Trener crno-bijelih Duško Vujošević zabavljao je publiku vršenjem "hokejaških" izmjena, tačnije uvođenjem četvorice, pa i petorice novih igrača u pojedinim momentima.

Tako je kompletnu prvu četvrtinu odigrala petorka Vesterman, Milosavljević, Lučić, Lovernj i Milutinov, da bi utakmicu nastavili Gordić, Bogdanović, Bertans, Gagić i Musli. U 18. minutu je Vujošević vratio na parket sve "startere" osim Lučića...

Manju minutažu od igrača iz standardne rotacije imao je samo Bogdan Bogdanović, dok je Marko Čakarević zbog povrede presjedio na klupi cijelu utakmicu.

Žofri Lovernj bio je najefikasniji sa 22 poena i devet skokova (18+7 na poluvremenu), Bertans je postigao 15, Lučić i Milosavljević po 13, a Musli 11 poena.

Aleksandar Vasić sa 10 poena je bio jedini "dvocifren" u ekipi Slobode, koja ophrvana finansijskim problemima jedva čeka da se sezona završi...

REZULTATI 11. KOLA:

Mega Vizura - Metalac Koteks 90:68 (50:31)
Radnički Kragujevac - Crvena zvezda Telekom 66:72 (33:36)
Partizan mt:s - Sloboda 104:52 (56:24)
Konstantin - Vojvodina Srbijagas 69:86 (33:43)

TABELA: Partizan 9-2, Mega 9-2, Zvezda 8-3, Vojvodina 7-4, Radnički 5-6, Metalac 3-8, Sloboda 2-9, Konstantin 1-10.

PAROVI 12. KOLA: Sloboda - Konstantin (petak), Vojvodina - Radnički (subota), Metalac - Partizan, Zvezda - Mega (nedelja).

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)