EP (kvalifikacije): I Mađari srušili "azure"

Takmičenje u A grupi kvalifikacija za Eurobasket 2009. godine biće, izgleda, zanimljivije nego što je iko mogao da pretpostavi.

EP (kvalifikacije): I Mađari srušili "azure" Izvor: MONDO

Bugarska zauzima prvo mesto na tabeli sa skorom 2-0, dok je dosadašnji olimpijski vicešampion Italija poslednja, pošto je takmičenje započela sa dva poraza!

Posle neuspeha u duelu sa Srbijom u Kaljariju, "azuri" su u subotu kao gosti izgubili od Mađarske - 68:64. Podmlađeni Italijani su početkom druge četvrtine imali devet poena viška, ali su Mađari do poluvremena preokrenuli rezultat serijom od 17:0 - 42:33.

Gosti su u trećoj četvrtini uzvratili istom merom, da bi utakmica ušla u neizvesnu završnicu, u kojoj je Mađarsku do pobede predvodio Ištvan Nemet, dok su Mordente i Kavalijero na drugoj strani promašili ključne šuteve za tri poena.

Centar Marton Bader predvodio je domaće sa 15 poena i 11 skokova, dok je Nemet ubacio 12. Valerio Amoroso za Italiju je postigao 21 poen, uz osam uhvaćenih lopti.

Pobeda Mađara predstavlja pravi poziv na ozbiljnost reprezentativcima Srbije, pred meč u Pioniru zakazan za sredu od 18 časova.

Istog dana Italija dočekuje Finsku, koja je u subotu na svom parketu deklasirana od strane Bugara - 68:90.

TABELA A GRUPE: Bugarska 2-0, Srbija 1-0, Mađarska 1-1, Finska 0-1, Italija 0-2.

Na Evropsko prvenstvo u Poljskoj direktno će se plasirati pobednici četiri kvalifikacione grupe, kao i tri najbolje drugoplasirane ekipe.