ABA: Dženkins sačuvao Zvezdu u Ljubljani! (V)

Crveno-bijeli košem američkog beka u posljednjem napadu pobijedili Olimpiju, "fenjeraša" regionalne lige, 62:61! Loš meč i blijeda igra oba tima.

ABA: Dženkins sačuvao Zvezdu u Ljubljani! (V) Izvor: MONDO

Prvi evroligaški izazov očigledno je emotivno ispraznio Crvenu zvezdu Telekom i ostavio je bez municije pred put u Ljubljanu.

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je u nedjelju veći dio meča u Ljubljani bez koncentracije i pribranosti. Ipak, uspjela je da pobijedi.

OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA TELEKOM 61:62 (12:9, 21:19, 16:17, 12:17)

Nijedan tim nije prikazao dobru igru, a pobjednik je odlučen u posljednjim sekundama.

Čarls Dženkins pogodio je, nakon prodora za 62:61, a Kodi Augustus potom ostao usamljen pri šutu za tri. Na sreću gostiju, promašio je. VIDEO

Najefikasniji igrač crveno-bijelih bili su Blejk Šilb, sa 16 poena (5 sk), i Boban Marjanović, sa 15 (15 sk).

Zanimljivo, Dženkins je odlučio meč, a prvi šut ka košu je uputio u trećoj četvrtini. Ukupno je ubacio devet poena, jedan manje od Jake Blažiča, koji je završnicu presjedio na klupi.

Kvalitet igre djelimično može da dokaže i statistika.

Zvezda je šutirala za dva 23/52, Olimpija 15/40. Crveno-bijeli su 12 puta pokušali da pogode za tri i samo tri puta uspjeli, dok su domaći šest puta bili precizni iz 20 šuteva. Olimpija je izgubila 13 lopti, Zvezda 10.

Najbolji u domaćem timu bio je Litvanac Deividas Gailius (20). Olimpija je bila na pragu pobjede, iako je posljednji koš iz igre postigla u 37. minutu, kada je Nebojša Joksimović ubacio trojku.

Potom su redom promašivali Stivenson (dva puta), Gailius, Joksimović i, na kraju, Augustus.

Crveno-bijeli su tako stekli priliku da u 39. minutu prvi put povedu u drugom poluvremenu. Iskoristili su je, košem Blejka Šilba (za 60:59), koji je uz Marjanovića (indeks 30) i Dženkinsa pružio najveći otpor Olimpiji u momentu njenog najvećeg vođstva 49:41 (29. minut).

Ni trener Radonjić u finišu nije krio nervozu, pa je u 38. minutu zaradio tehničku grešku zbog prigovora. Po dolasku u Beogradu počeće pripremu ekipe za gostovanje Makabiju (24. oktobar).

OLIMPIJA: Rupnik, Marineli, Joksimović 13 (5 izg), Brodnik, Salin 3 (1/7 za tri), Gailius 20 (9 sk), Bubnić, Vladović 2, Omić 4, Augustus 5, Drobnjak, Stivenson 14 (9 sk).

ZVEZDA: Cvetković, Mitrović 3, Lazić, Blažič 10 (1/5 za tri), Simonović, Marjanović 15 (15 sk), Radenović, Katić 4, Tejić, Nelson 5 (3 izg), Dženkins 9, Šilb 16 (2/3 za tri, 5 sk).

/Lovernj 16 (9 sk, 3 ukr, 4 izg), Kinsi 15 (4 as, 5 ukr) - Ivanov 16, Car 16/

TABELA: Cedevita 4-0, Crvena zvezda Telekom 3-1, Partizan 3-1, Cibona 2-2, Budućnost 2-2, MZT Skoplje 2-2, Solnok 2-2, Široki 2-2, Krka 2-2, Radnički 2-2, Igokea 2-2, Mega Vizura 1-3, Zadar 1-3, Olimpija 0-4.

PAROVI 5. KOLA (26. i 27. oktobar): Cibona - Cedevita, Zadar - Mega Vizura, Radnički - Olimpija, Krka - Igokea, MZT - Partizan, Široki - Budućnost, Crvena zvezda Telekom - Solnok.

(MONDO, foto: MN Press)