ABA: Zadrani lak zalogaj crno-bijelima

Partizan u Pioniru ubjedljivo pobijedio goste iz Hrvatske, 80:65.

ABA: Zadrani lak zalogaj crno-bijelima Izvor: MONDO

Trener Duško Vujošević podizao je kažiprst u svlačionici uoči duela sa Zadrom. Tražio je koncentraciju, a igrači su ga, očigledno, dobro čuli.

Šef struke Partizana insistirao je da meč protiv hrvatskog tima nije "utakmica poslije Barselone i prije Nantera". Tako je i shvaćena, pa je više od 5.000 posjetilaca dvorane Pionir imalo priliku da uživa u mirnom meču svojih ljubimaca:

PARTIZAN - ZADAR 80:65 (22:18, 27:14, 14:14, 17:19).

Domaći su odigrali snažnu odbranu tokom svih 40 minuta, malo šutirali za tri poena (3/8) i, do kraja, svi dobili minutažu.

Najefikasniji igrač crno-bijelih bio je Žofri Lovernj, sa 16 poena, uz devet skokova i tri ukradene lopte.

Trojka Francuza bila je značajan dio serije 15:4, kojom su domaći krajem druge dionice značajnu prednost (47:30). Nisu je ispuštali do kraja.

Poentirajući najčešće iz kontranapada u tim momentima, Partizan je unaprijed otpisanim Zadranima stavio do znanja da neće imati šansu da iznenade.

To je razjašnjeno i u drugom poluvremenu, pa je Vujošević u finišu pružio priliku Petru Aranitoviću, Nemanji Bezbradici, Mihajlu Andriću, kao i Borisu Dalou, koji je na terenu proveo 17 minuta i postigao četiri poena. Đoko Šalić igrao je pet minuta.

Među iskusnijima, za nijansu raspoloženiji od ostalih bili su Terens Kinsi (15p, 4 as, 5 ukr) i Dragan Milosavljević (13).

U poraženom timu najviše poena su postigli Marko Car i Ive Ivanov, po 16.

PARTIZAN: Aranitović, Lovernj 16 (1/1 za tri, 9 sk, 3 ukr), Vesterman (2 sk, 2 as), Dalo 4, Milosavljević 13, Bogdanović 11 (4 as), Gagić 10, Musli 7 (7 sk), Šalić 4, Andrić, Kinsi 15 (4 as, 5 ukr). Bezbradica.

ZADAR: Ivanov 16, Kraljević 4, Lorens 5, Sango, Sobin 8 (5 sk, 4 as) Djugum 6, Ramljak 3, Batur 2, Dijan, Car 16, Prostran, Šutalo 5.

STATISTIKA: Šut za dva - Partizan 32/59, Zadar 22/40. Šut za tri - Partizan 3/8, Zadar 6/18. Skokovi - Partizan 29, Zadar 20. Asistencije - Partizan 15, Zadar 17. Ukradene lopte - Partizan 10, Zadar 7. Izgubljene lopte - Partizan 10, Zadar 10.

Crno-beijle naredne nedjelje očekuje evroligaški duel sa Nanterom u Beogradu. Tabelu, rezultate i izvještaje mečeva 4. kola ABA lige, kao i raspored narednog, pročitajte OVDJE.

(MONDO, foto: MN Press)