EL: Lokomotiva ozbiljna kad je važno

Tim iz Kubanja ubjedljivo pobijedio Lijetuvos Ritas na svom terenu (68:53), gdje je prošlog vikenda izgubio od istog rivala.

EL: Lokomotiva ozbiljna kad je važno Izvor: MONDO

Lokomotiva Kubanj počela je debitantsku evroligašku sezonu sa dvije pobjede.

Prošle nedjelje je u Beogradu pobijedila Crvenu zvezdu Telekom, a ovog četvrtka, kod kuće, Lijetuvos Ritas - 68:53!

Ekipa Jevgenija Pašutina tako se, očekivano, osvetila litvanskom timu za poraz u VTB ligi, pretrpljen prošlog vikenda.

Najefikasniji igrači pobjedničkog tima bili su Derik Braun, sa 22, i Ričard Hendriks, sa 16 poena.

Braun i Markus Vilijams stvorili su dvocifrenu prednost domaćih već u prvoj četvrtini (13:3). Na početku drugog kvartala bilo je 19:10, a razlika je rasla do kraja prvog poluvremena (37:24).

Martinas Gecevičijus kreirao je seriju gostiju u trećoj četvrtini i smanjio prednost Lokomotive na 42:34, ali je Pašutin na vrijeme reagovao tajm-autom, poslije kojeg je ruski tim pogađao u nizu (9:0), za vođstvo 51:34.

Čvrstom odbranom, tim iz Krasnodara nije dozvolio iznenađenje, pa je apsolutno zasluženo izvojevao i prvi trijumf na svom terenu u najjačem takmičenju.

U okviru Grupe D Evrolige, u četvrtak će biti odigran još jedan meč (Makabi - Crvena zvezda Telekom), a u petak preostali, duel Panatinaikosa i Laboral Kuće.

PAROVI DRUGOG KOLA:

GRUPA A:

U petak:

CSKA - Budiveljnik 18.00

Partizan - Nanter 19.00

Fenerbahče - Barselona 19.00

TABELA: Barselona 1-0, Fenerbahče 1-0, CSKA 1-0, Partizan 0-1, Nanter 0-1, Budiveljnik 0-1.

Strazbur - Anadolu Efes 20.45

TABELA: Real 2-0, Bamberg 1-1, Armani 1-1, Efes 1-0, Žalgiris 0-2, Strazbur 0-1.

GRUPA C:

Galatasaraj - Olimpijakos 67:78 (30:42)
/Džavai 22, Erceg 7, Mačvan - Spanulis 18/

U petak:

Bajern - Sijena 20.15

Unikaha - Stelmet 20.45

TABELA: Olimpijakos 2-0, Galatasaraj 1-1, Bajern 1-0, Stelmet 0-1, Unikaha 0-1, Sijena 0-1.

GRUPA D:

Lokomotiva Kubanj - Lijetuvos Ritas 68:53

Makabi - Crvena zvezda Telekom 96:82

U petak:

Panatinaikos - Laboral Kuća 20.30

TABELA: Lokomotiva 2-0, Makabi 1-1, Lijetuvos Ritas 1-1, Laboral 1-0, Panatinaikos 0-1, Crvena zvezda Telekom 0-2.

(MONDO, foto: MN Press)