EL: Feneru derbi protiv Barse

CSKA, predvođen Teodosićem, upisao drugi trijumf u Evroligi. "Dagestanski mafijaš" za radost Fenerbahčea protiv Barselone.

EL: Feneru derbi protiv Barse Izvor: MONDO

"Dagestanski mafijaš" kako je Linasa Kleizu "krstio" kolumnista MONDA Edin Avdić, bio je prvo ime pobjede Fenerbahčea nad Barselonom - 75:70 (24:17, 20:18, 22:17, 9:18).

Fenerbahče je vodio od poečtka utakmice, kontrolisao je i igru i rezultat, ali zamalo da ekipe Željka Obradovića sve prospe u posljednjem minutu.

Imao je Fener i +16 (66:50), a u posljednji minut ušao je sa samo +5 (72:67). Nemanja Bjelica je najprije promašio trojku, a potom izgubio loptu, što je kaznio Maćej Lampe pogodivši "trojku" čime je Barsa prišla na koš zaostatka (70:72).

Emir Preldžić je potom fauliran, da bi pogodio samo jedno bacanje, a Barselona je imala napad za eventualno izjednačenje. Međutim, Marselino Uertas je izabrao loše rješenje, da bi Kleiza potom sa penala oba puta bio precizan.

Sa 22 poena Kleiza je bio prvi poenter meča, a ostali iz pobjedničke ekipe daleko ispod njega. Bjelica je meč završio sa pet poena i pet skokova. Kod Barselone Huan Karlos navaro 18 poena, a Ante Tomić 16 poena, uz devet skokova.

Moskovski CSKA je opravdao ulogu favorita protiv ukrajinskog Budiveljnika, mada je pitanje pobjednika riješio tek u posljednjih deset minuta. Još jedna tijesna pobjeda "armejaca" nakon muka u Francuskoj.

CSKA - Budiveljnik 72:67 (17:18, 15:9, 17:17, 23:23).

Od vođstva Budiveljnika 39:35 pred kraj treće četvrtine, CSKA je napravio seriju od 9-0 za preokret (44:39).

Početkom posljednje četvtine "armejci" su otišli na +13 (63:50), čime su riješili pitanje pobjednika.

Miloš Teodosić je sa 14 poena bio najefikasniji u moskovskoj ekipi, a uz to imao je pet asistencija. Vladimir Micov je ubacio osam poena i imao šest uhvaćenih lopti, dok je Nenad Krstić postigao šest poena i imao sedam skokova.

Ubjedljivo najefikasniji igrač utakmice bio je Mika Dauns iz Budiveljnika sa 23 poena.

REZULTATI 2. KOLA:

GRUPA A

CSKA - Budiveljnik 72:67

Partizan - Nanter 73:43

Fenerbahče - Barselona 75:70

TABELA: Fenerbahče 2-0, CSKA 2-0, Barselona 1-1, Partizan 1-1, Budiveljnik 0-2, Nanter 0-2.

GRUPA B

Armani - Žalgiris 82:75 (43:31)
Real - Bamberg 98:58 (42:21)

U petak:

Strazbur - Anadolu Efes 20.45h

TABELA: Real 2-0, Bamberg 1-1, Armani 1-1, Efes 1-0, Žalgiris 0-2, Strazbur 0-1.

GRUPA C

Galatasaraj - Olimpijakos 67:78 (30:42)

U petak:

Bajern - Sijena 20.15h
Unikaha - Stelmet 20.45h

TABELA: Olimpijakos 2-0, Galatasaraj 1-1, Bajern 1-0, Stelmet 0-1, Unikaha 0-1, Sijena 0-1.

GRUPA D

Lokomotiva Kubanj - Lijetuvos Ritas 68:53
Makabi - Crvena zvezda Telekom 96:82

U petak:

Panatinaikos - Laboral Kuća 20.30h

TABELA: Lokomotiva 2-0, Makabi 1-1, Lijetuvos Ritas 1-1, Laboral 1-0, Panatinaikos 0-1, Crvena zvezda Telekom 0-2.