Poraz Igokee, Mega slavila i u Dalmaciji

Igokea poražena od krke 69:66, Vizura pobijedila i Zadar, u gostima 81:75. Radnički kod kuće bolji od Olimpije 81:66.

Poraz Igokee, Mega slavila i u Dalmaciji Izvor: MONDO

Košarkaši Krke ne daju domaći teren ove sezone. Ostvarili su pobjede nad Budućnosti i Partizanom, te u petom kolu protiv Igokee, koja je zadala najviše problema ekipi Aleksandra Džikića u Novom mestu. U neizvijesnom meču pobjeda Krke 69:66 najviše zahvaljujući Edi Muriću, koji je u ključnim momentima pogađao.

Igokea je prvi put povela ud rugom poluvremenu trokom Nemanje Gordića (66:65) na 38 sekundi prije kraja. Murić je na to vratio trojku i Krka je povela 68:66. Nakon te situacija Štembreger je promašio šut za tri poena i napravljen je brz faul na Armstedu, koji pogađa samo jedno bacanje.

Igokei je za posljednjji napad ostalo osam sekundi. Štemberger se izborio za čistu poziciju, ali je ponovo promašio za tri poena i Krka je došla do pobjede.

U pobjedničkom timu najefikasniji Murić sa 18 i  Armsted sa 15 poena. Na drugoj strani Gordić  23, a Jorović i Štemberger su postigli  po 11 poena.

Trijumf nad Krkom u prethodnom kolu, očigledno je ulio samopouzdanje mladom timu Mega Vizure.

Tim Dejana Milojevića ostvario je drugu pobjedu u nizu, u Dalmaciji!

Zadar - Mega Vizura 75:81 (16:13, 23:22, 25:24, 11:22)

Odličnom igrom u završnici i serijom 14:0 (za 76:68), Beograđani su u 39. minutu stekli dovoljnu prednost za konačnu pobjedu.

Vasilije Micić odigrao je odlično, ubacio 17 poena i ostvario devet asistencija. Sjajno je igrao i mladi centar Nikola Jokić, koji je "pogurao" Megu sa 16 poena i 10 skokova.

Ratko Varda ubacio je 15, a Nemanja Dangubić 10.

Istovremeno, u Kragujevcu je pala Olimpija.

Radnički je bez većih problema pobijedio Olimpiju 81:66 (15:14, 23:20, 22:13, 21:19).

Iako je Dragiša Drobnjak u 23. minutu smanjio prednost domaćih na "minus 3" (39:42), već posle stotinak sekundi, Nikola Kalinić je takođe pogotkom iz daljine "odlijepio" Radnički na 49:41.

Ekipa Miroslava Nikolića do kraja je povećavala prednost, sve do 72:54, u 36. minutu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Sava Lešić, sa ubačenih 26 poena i bez promašaja za dva (9/9). Pratio ga je raspoloženi Marko Marinović sa 15 i osam asistencija. Najbolji skakač ekipe bio je Muftau Jaru (11 p, 9 sk).

U hrvatskom derbiju, Cibona je nanijela Cedeviti prvi poraz ove sezone - 66:51 (31:29).

Lider ABA lige ubacio je u posljednjoj četvrtini meča samo tri poena, i to sva tri sa linije penala!

Najefikasniji igrač utakmice bio je Andrija Žižić (15 p)

(MONDO, Foto: Mn Press)