NBA: Nedović čeka "upis"

Golden Stejt na startu sezone deklasirao Lejkerse - 125:94. Reprezentativac Srbije bez učinka za osam minuta.

NBA: Nedović čeka "upis" Izvor: MONDO

Nemanja Nedović imao je "tih" NBA debi u dresu Golden Stejta.

Reprezentativni bek je u meču protiv Los Anđeles Lejkersa odigrao posljednjih 7:35 minuta, a kao trag u njegovoj statistici ostaće samo jedan promašen šut za tri poena.

"Odličan provod večeras. Bićemo sjajni ove sezone", poručio je Nedović putem Twittera, zadovoljan samom činjenicom da je "probio led" i da je njegov tim slavio.

Dosta odvažniji na parketu je bio centar srpskog porijekla iz BiH, Ognjen Kuzmić, koji je za 10 minuta zabilježio tri poena, jednu blokadu, ali i tri izgubljene lopte.

Voriorsi nisu dozvolili da ih Lejkersi iznenade, kao prethodne večeri Kliperse u gradskom derbiju, tako da je već na poluvremenu bilo 19 poena razlike. Posebno se istakao mladi bek Klej Tompson sa 38 poena, uz šut iz igre 15/19!

Miroslav Raduljica i Milvoki Baksi poraženi su na gostovanju Njujork Niksima - 90:83. Srpski "ruki" presjedio je na klupi svih 48 minuta i moraće da sačeka drugu priliku da bude aktivan učesnik NBA utakmice.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Kevin Lee)