ABA: Pobjeda Igokee, poraz Širokog

U lošoj košarkaškoj predstavi u Laktašima, Igokea je upisala treću pobjedu u ABA ligi protiv fenjeraša Olimpije 74:61 (17:17, 21:11, 15:25, 21:8).

ABA: Pobjeda Igokee, poraz Širokog Izvor: MONDO

Izabranici Dragana Bajića su u prvih 20 minuta utakmice šestog kola stekli deset poena prednosti, ali su po povratku s odmora sve prosuli u trećem periodu.

Ipak zahvaljujući odličnoj partiji Uroša Nikolića, koji je ubacio 24 poena i sedam skokova, stigli su do pobjede u jednoj od najlošijih mečeva u ABA ligi ove sezone…

Jako malo se u subotu uveče u Laktašima igrala košarka, a više izvodila slobodna bacanja, ali od ljepote igre se ne živi već od pobjeda, koja je ipak zasluženo pripala domaćim igračima.

Ljubljančani su ostali na začelju tabele bez ijedne pobjede iz šest utakmica.

Najefikasniji u taboru "igosa", pored Nikolića, bili su debitant Tedi Gipson sa 12 koševa, Branko Jorović je ubacio 13, a devet Nemanja Gordić.

U ljubljanskoj ekipi, vrijedni pomena bili su Dragiša Drobnjak sa 11 i Sedrik Džekson sa 10 pogodaka.

ŠIROKI SLAB ZA CEDEVITU

Drugi predstavnik Bosne i Hercegovine u regionalnom takmičenju, ekipa Širokog poražena je u zegrebu od Cedevite rezultatom 85:76 (25:15, 27:19, 18:24, 15:18).

Zagrepčani, koji su uknjižili petu ovosezonsku pobjedu, meč su prelomili već u prvih 20 minuta kada je bilo +18 (52:34), ali su gosti iz Hercegovine ipak u nastavku zaigrali mnogo bolje i uspjeli da ublaže poraz.

Najbolji kod Cedevite bio je Nolan Smit sa 19, a odličnu partiju pružio je i mladi centar Jusuf Nurkić sa 11 postignutih poena.

U redovima Širokobriježana, kojima je ovo bio četvrti poraz, odskočio je Džonatan Džons sa 11 koševa.

(MONDO, foto: KK Igokea)