NBA: Indijana "melje" u trećoj četvrtini

Pejsersi ostvarili i šestu pobjedu u isto toliko utakmica. U noći između petka i subote savladali i Toronto, 91:84.

NBA: Indijana "melje" u trećoj četvrtini Izvor: MONDO

Košarkaši Indijane u odličnoj su formi počeli novu sezonu najjače lige na svijetu.

Protekle noći savladali su Toronto i tako zaokružili istorijski dobar start takmičarske jeseni. U istoriji franšize, samo su jednom ostvarili šest uzastopnih pobjeda na startu, 1970 godine.

U subotu će imati priliku da obore rekord i uđu u istoriju Pejsersa, na gostovanju Bruklinu.

Do pobjede nad Reptorsima u svojoj dvorani vodili su ih Pol Džordž (23, 8 sk, 6 as) i Roj Hibert (20, 7 sk, 2 blokade). U poraženom timu najviše se istakao Rudi Gej, sa 30 poena.

Toronto je vodio na poluvremenu (46:44), ali su domaći perfektnom igrom u trećoj dionici (28:13) stekli prednost i omogućili sebi miran kraj meča.

"Držim sjajne govore na poluvremenu", izjavio je poslije meča trener Indijane Frank Fogel.

"Ne, naravno. Naši starteri imaju simetriju i koheziju koju su stekli prošle sezone i treća četvrtina je dio utakmice kada ih najduže držimo na terenu", objasnio je on.

Dok se Pejsersi nisu razigrali, svi pogledi su bili usmjereni ka Rudiju Geju, koji je u prve dvije četvrtine ubacio čak 22 poena (9/13). U drugom je bio manje precizan, pa je postigao samo osam poena, sa tri pogotka iz 13 šuteva.

"Moramo biti sposobni da 'povežemo' cijelu utakmicu", konstatovao je najraspoloženiji igrač Toronta, koji će sljedeću utakmicu igrati u takođe subotu, protiv Jute.

Kevin Lav takođe je zablistao minule noći. Predvodio je Minesotu do trijumfa nad Dalasom (116:108), sa 32 poena, 15 skokova i osam asistencija. Podjednako dobar poenterski učinak imao je i Kevin Martin (32).

"Kevin i ja izazivamo jedan drugog. Takav je naš odnos", objasnio je Martin poslije utakmice.

Nikola Peković ubacio je 15 poena, dok su u poraženom timu najprecizniji bili Monta Elis (23) i Hose Kalderon (21). Dirk Novicki je ubacio 14 i još jednom impresionirao suparničkog trenera, Rika Adelmana.

"Ima taj šut sa jedne noge,"fejdavej"... To je... To, zaista nekad nema logike", objasnio je Adelman.

Golden Stejt je tijesno izgubio od San Antonija (74:76), bez Nemanje Nedovića i Ognjena Kuzmića. Toni Parker je ubacio 18 poena za vicešampiona NBA lige.

Orlando je izgubio od Bostona (89:91), a Nikola Vučević pružio je još jednu dobru partiju (14, 13 sk).