ABA: Gordić za pobjedu Igokee

Košarkaši Igokee slavili u Zadru 80:79 u meču sedmog kola ABA lige.

ABA: Gordić za pobjedu Igokee Izvor: MONDO

Igokea je vezala tri pobjede.

Poslije Olimpije u ABA ligi te Lukoila u Evrokupu, večeras su u meču sedmog kola slavili na tradicionalno nezgodnom terenu u Zadru 80:79. Pobjedu Igokei donio je sjajni Nemanja Gordić poenima 5,6 sekundi prije kraja meča. Zadru je ostao posljednji napad, ali je najbolji strijelac meča Lorens promašio šut za tri poena.

Igokea je sjajno otvorila meč u Zadru i veoma brzo zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena povela 22:12. Imala je Igokea i 30:20, ali je onda domaći tim zaigrao bolje u odbrani i do poluvrmena su prišli na četiri poena minusa 41:37.

U drugom poluvremenu Zadar je bio bolji te su preokrenuli rezultat i na šet minuta prije kraja imali i sedam poena viška.

Ipak u završnici je Igokea igrala bolje u odbrani i imala je raspoloženog Nemanju Gordića, koji je preuzeo odgovornost i doveo svoj tim do pobjede.

U pobjedničkom timu Jorović i Nikolić su postigli po 15, dok je Gordić dodao 14 poena od kojih je 10 postigao u posljednjoj četvrtini. Na drugoj strani Lorens najefikasniji sa 26.

U isto vrijeme u Mađarskoj, Olimpija je pobjedom nad Solnokom stigla do prve pobjede u sezoni, poslije šest uzastopnih poraza - 62:71.

Umalo "mega" iznenađenje:

Ipak, Mega Vizura ostala je bez bodova u Zagrebu, protiv Cibone, u okviru 7. kola ABA lige - 98:96, poslije produžetka.

Tim Dejana Milojevića poražen je u produžetku, kojeg uopšte nije trebalo da bude, ali je mladi Nemanja Dangubić podlegao pritisku u finišu posljednje četvrtine i promašio oba slobodna bacanja u trenucima kada je Mega imala dva poena prednosti (80:82).

Drugi promašaj pokupio je Marin Rozić, koji je izabrao da Džerel Blesingejm riješi meč, ali je on promašio trojku! Ni to nije bilo dovoljno Megi za pobjedu, jer je do lopte stigao Dario Šarić i postigao poene za 82:82 i dodatnih pet minuta!

U posljednjem minutu Mega Vizura ušla je s tri poena prednosti, poenima Nemanje Radovića (79:82), poslije čega je Met Dženings pogodio samo jedan penal, Blesingejm promašio trojku, ali "otpadak" nije imao ko da pokupi.

U dodatnih pet minuta igre u dvorani "Dražen Petrović", Cibona je bila ta koja je imala prednost, a Mega tim koji je "jurio" rivala, ali ga nije stigao: Najbolji kod pobjednika bio je Šarić sa 22 poena, deset skokova, četiri asistencije i devet iznuđenih faulova, a iznenađenje za Milojevića bio je Marin Rozić. Iskusni krilni košarkaš je ubacio 22 poena i tome dodao sedam skokova i tri asistencije.

Met Džening je meč okončao sa 20 poena, dok je junak Bleisngejm dodao 19, uz 10 asistencija.

U redovima Mega Vizure sjajan je bio Ratko Varda, koji je ubacio 17 od 21 poena svoje ekipe na startu meča, da bi do odlaska na veliki odmor stigao do 26! Uz to, uveo je u problem sa ličnim greškama oba centra Cibone, Andriju Žižića (4) i Darka Planinića (3). Ipak, problemi sa faulovima su i njega stigli u nastavku, što je najviše nkumovalo Ciboninom povratku u život nakon minus 11 (43:54) poslije 20 minuta igre. Varda je dueč završio sa 33 poena (6/10 za dva, 2/3 za tri, 15/17 za jedan), osam skokova i 12 iznuđenih faulova.

Pored iskusnog centra istakao se Nemanja Radović sa 20 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok je Vasilije Micić imao sjajan ol raund učinak sa osam poena, šest skokova i 12 asistencija.

Prije ovog kola timovi su bili izjednačeni na tabeli sa skorom 3-3. U narednom kolu Mega u Smederevu dočekuje Široki Primorku, dok će Zagrepčani put Novog Mesta.

Cibona - Mega Vizura 98:96 (24:25, 19:29, 24:15, 15:13, 16:14)

Dvorana: KC "Dražen Petrović"; Gledalaca: 1.500; Sudije: Matej Boltauzer, Haris Bjedić i Bojan Jovanić

Cibona: Kus, Planinić 1, Blesingejm 19 (10as), Šarić 22 (10sk, 4as), Rozić 22 (7sk, 3as), Jagodić-Kuridža 10 (7sk), Junaković, Džening 20 (5sk), Stroberi, Žižić 4, Arapović, Gabrić. Trener: Neven Spahija.

Mega Vizura: Reljić, Krstić, Dangubić 4 (5sk), Avramović 1, Micić 8 (6sk, 12as), Luković 9, Radović 20 (12sk), Miljenović 9, Veljković, Jokić 12 (5sk), Varda 33 (8sk), Tijanić. Trener: Dejan Milojević.

Široki - Partizan (20.30)

TABELA: Partizan 5-1, Cedevita 5-1, Crvena zvezda 4-2, Budućnost 4-2, Igokea 4-3, Cibona 4-3, Radnički 3-3, Krka 3-3, Mega Vizura 3-4, Solnok 3-4, MZT 2-4, Široki 2-4, Zadar 2-5, Olimpija 1-6.