ABA: Budućnost zauzela "Jezero"!

Radnički platio ceh visokom ritmu igre u prvom poluvremenu, tako da je drugo izgubio sa 25 poena razlike.

ABA: Budućnost zauzela "Jezero"! Izvor: MONDO

Košarkaši Budućnosti izdržali su furiozni nalet Radničkog, sačekali "svojih pet minuta" i dvocifreni zaostatak sa poluvremena pretvorili u konačnih "plus 14" - 72:86 (14:13, 26:16, 16:30, 16:27)!

Kragujevčanima je to prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu, pošto su i u ABA ligi i u Evrokupu imali po 2-0.

Oni su sa skorom 3-4 skliznuli u donju polovinu tabele, dok se Budućnost (5-2) izjednačila sa Crvenom zvezdom Telekom i Cedevitom. Partizan NIS (5-1) mogao bi da se izdvoji na čelu tabele ako u ponedjeljak pobijedi u Širokom.

Marko Marinović postigao je 27, a Muftau Jaru i Sava Lešić po 13 poena.

Di Džej Sili zaustavljen je na sedam, Dušan Mlađan na dva poena, dok se reprezentativac Nikola Kalinić za 16 minuta u igri nije ni "upisao".

Preporod Budućnosti u drugom poluvremenu oličen je u učinku Alekse Popovića, koji je na poluvrijeme otišao bez poena, a utakmicu je završio kao najefikasniji u svom timu sa 18 (četiri trojke)!

Dželil Akindele ostvario je "dabl-dabl" (17p, 12sk), Čedomir Vitkovac ubacio 13, Miloš Komatina 12 i Suad Šehović 10. Bivši igrač Radničkog Aleksandar Ćapin uz osam poena i pet asistencija je imao i sedam grešaka.

Ispostavilo se da je tim Mute Nikolića igrao dobro i držao vođstvo dok je iskusni plejmejker Marinović imao snage.

On je u prvom poluvremenu dao čak 17 poena, u prvim minutima nastavka je pokušao da odbije nalet Podgoričana, ali na svaki njegov koš je odmah stizao odgovor - Popovića, Šehovića, Komatine...

Budućnost je u 30. minutu preokrenula na 52:59, a koševi Jarua i Marinovića za 56:59 na kraju treće dionice nisu bili i najava "kam-beka" Šumadinaca u posljednjih 10 minuta.

Aleksa Popović iz četiri uzastopna napada je postigao 10 poena, a Akindele ubacio sljedećih sedam za Budućnost, koja je u finišu vodila i sa 16 razlike.

Ovom i pobjedom protiv Crvene zvezde, prvak Crne Gore istakao je ozbiljnu kandidaturu za odlazak na Fajnal for.

MZT Skoplje - Krka 80:75

TABELA: Partizan 5-1, Zvezda 5-2, Budućnost 5-2, Cedevita 5-2, Cibona 4-3, Igokea 4-3, MZT 3-4, Radnički 3-4, Mega 3-4, Krka 3-4, Solnok 3-4, Široki 2-4, Zadar 2-5, Olimpija 1-6.

PAROVI 8. KOLA: Zadar - MZT, Igokea - Solnok, Budućnost - Olimpija, Krka - Cibona (subota), Cedevita - Radnički, Mega - Široki (nedjelja), Partizan - Zvezda (ponedjeljak).

(MONDO, foto:abaliga.com/Duško Đorđević)