NBA: Majami pao u Sakramentu

Kingsi u produžetku slomili otpor šampiona i nanijeli im sedmi poraz ove sezone - 108:103. Lebron vukao sam i zaradio povredu.

NBA: Majami pao u Sakramentu Izvor: MONDO

Sakramento je priredio veliko slavlje navijačima u noći između petka i subote, pošto je pobijedio aktuelnog šampiona, Majami - i to poslije žestoke borbe i produžetka - 108:103.

Skromni Srbi

Miroslav Raduljica i Nemanja Nedović nisu se mnogo naigrali. Za šest minuta i jedan sekund Raduljica je ubacio dva poena Bruklinu koji je savladao njegov Milvoki sa 104:93. Nedović je na terenu proveo deset sekundi duže, pri čemu je pogodio jednu "trojku" iz tri pokušaja. On je ubjedljivoj pobjedi Golden Stejta nad Finiksom (115:86) doprinio još i sa dva skoka

Početak utakmice nije nagovještavao takav epilog, pošto su gosti krenuli furiozno od starta i tokom prve četvrtine stekli prednost od čak 17 poena. Međutim uporni Kingsi su kako je meč odmicao topili tu razliku, između ostalog, i zbog činjenice da je Lebron Džejms praktično bio usamljen, jer su Dvejn Vejd i Rej Alen izostali zbog povrede.

Na suprotnoj strani trio De Markus Kazins, Rudi Gej i Ajzea Tomas bio je najzaslužniji za devetu pobjedu Sakramenta ove sezone.

Kazins je utakmicu završio sa 27 pogodaka, 17 skokova i pet asistencija, Gej je ubacio 26 poena, dok je Tomas ostvario "dabl-dabl" učinak - 22 poena i 11 asistencija.

Kod gostiju najefikasniji bio je Lebron Džejms sa 33 poena uz po osam skokova i asistencija. Ipak, najbolji igrač Majamija požalio se na probleme sa preponom nakon meča, rekavši da je bolove osjetio već u prvom poluvremenu, a da je drugi dio meča odigrao sa steznikom. Lebron je dodao da nije siguran da će biti spreman za naredni meč protiv Portlanda.

"Sve to sada ne izgleda baš najbolje, tako da ćemo vidjeti kako će se stvari odvijati i da li ću biti spreman za meč protiv Blejzersa samo 24 sata kasnije", dodao je Džejms.

Juta - LA Lejkers 105:103
Sakramento - Majami 108:103 (produžetak)
Golden Stejt - Finiks 115:86

TABELE

Istok: Indijana 23-5, Majami 22-7, Atlanta 16-13, Toronto 12-15, Šarlot 14-16, Vašington 12-14, Detroit 14-17, Boston 12-17, Čikago 11-16...

Zapad: Portland 24-5, Oklahoma 24-5, San Antonio 23-7, LA Klipers 20-11, Hjuston 20-11, Finiks 17-11, Golden Stejt 18-13, Dalas 16-13, Denver 14-14...
(MONDO:Foto: Beta/AP/Steve Yeater)