Kad Boš i Antić rješavaju trojkama...

Centar Majamija dominirao u derbiju protiv Portlanda. Peković bolji od Raduljice, Antić heroj Atlante. Njujork ređa poraze.

Kad Boš i Antić rješavaju trojkama... Izvor: MONDO

Majami Hit gostovali su jednoj od najboljih ekipa Zapada veče nakon "tijesnog" poraza u Sakramentu, lišeni pomoći MVP-ja lige.

Lebron Džejms propustio je prvu utakmicu ove sezone, zbog lakših povreda prepona i skočnog zgloba, a ulogu lidera nije preuzeo Dvejn Vejd, kako se moglo očekivati, već često kritikovani Kris Boš.

Boš je podsjetio na svoje dominantne dane u dresu Toronta, ubacivši Portlandu 37 poena, uz 10 skokova i šut za tri poena 3/3 (sve u posljednja četiri minuta!)

Njegov najznačajniji koš bila je trojka 0,5 sekundi prije kraja, kojom je Majami slavio rezultatom 108:107. Vejd je krenuo na prodor za izjednačenje, ali su ga igrači Portlanda udvojili i on je dodavanjem iza leđa pronašao Boša iza linije od 7,24 metra.

"Tako smo se dogovorili na tajm-autu. Rekao sam mu da ću biti iza i da u toj situaciji nećemo da idemo na produžetak, nego na pobjedu".

Minesota nije imala težak posao na gostovanju u Milvokiju - 117:95.

Nikola Peković je sa 19 poena i 11 skokova bio među najboljima u pobjedničkom sastavu, dok je na drugoj strani Miroslav Raduljica imao osam poena (šut 3/6, bacanja 2/2), pet skokova i asistenciju za 14 minuta provedenih na parketu.

Atlanta Hoksi uspjeli su da i bez startnog centra Ala Horforda (završio sezonu zbog povrede ramena) savladaju Šarlot - 118:116.

Bila im je to treća uzastopna utakmica koja je otišla u produžetak i druga pobjeda, za koju je najzaslužniji bio Pol Milsap sa 33 poena i 13 skokova, ali i Pero Antić, koji je trojkom sa jedne noge izjednačio na 101:101 i iznudio dodatnih pet minuta.

Reprezentativcu Makedonije su to bili jedini poeni na utakmici, ali je zato nanizao četiri skoka, sedam asistencija i tri blokade.

Koliko su loši Njujork Niksi? Prilično, posebno kada im ne igra prvi strijelac Karmelo Entoni.

Oni su u razmaku od 24 sata doživjeli dva glatka poraza od Toronta, pa sa skorom 9-21 zauzimaju 13. mjesto na tabeli Istoka! Iza njih su samo Filadelfija (8-21) i Milvoki (6-24).

TABELE

Istok: Indijana 24-5, Majami 23-7, Atlanta 17-13, Toronto 13-15, Vašington 13-14, Šarlot 14-17, Detroit 14-18, Boston 13-17, Čikago 11-17...

Zapad: Oklahoma 24-5, Portland 24-6, San Antonio 23-7, LA Klipers 21-11, Hjuston 21-11, Finiks 18-11, Golden Stejt 18-13, Dalas 17-13, Minesota 15-15...
(MONDO:Foto: Beta/AP/Don Ryan)