Bez mega preokreta u Zagrebu

Mega Vizura gubila od Cedevite 25 razlike, a izgubila sa samo četiri, 73:77. Suton i Micić ubacili po 17. Domaći drže korak za "vječitima".

Bez mega preokreta u Zagrebu Izvor: MONDO

Iako su bili blizu u duelima sa oba zagrebačka kluba, igrači Dejana Milojevića pamtiće debitantsku ABA sezonu po samo jednoj pobjedi u Hrvatskoj, nad Zadrom.

U nedjelju uveče, u pretposljednjem meču 14. kola regionalne lige, Mega Vizura poražena je od Cedevite, malom razlikom u odnosu na ono što se prethodno događalo na parketu Doma sportova.

CEDEVITA - MEGA VIZURA 77:73 (21:14, 25:16, 15:17, 16:26)

Domaći su u 23. minutu vodili 57:32, ali su gosti dobrom igrom u posljednjoj četvrtini uspjeli da se vrate u meč i učine završnicu na trenutak zanimljivom.

Poenima Nenada Miljenovića sa slobodnih bacanja, Beograđani su u 40. minutu smanjili zaostatak na samo dva poena (73:75). Jasmin Repeša je zatražio tajm-aut, poslije kojeg je Nikola Jokić faulirao Gorana Sutona, a on pogodio oba bacanja, ujedno postavivši konačan rezultat.

U posljednjem napadu je Pavle Reljić pokušao da učini poraz Mege minimalnim, ali je promašio za tri poena.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Suton i Jokić, sa po 17 poena. Cedevita je trijumfom ostala na diobi drugog mjesta sa Partizanom (10-4), a Mega će dočekati 2014. na sedmoj, uz MZT Skoplje i Krku, sa učinkom 6-8.

U narednom kolu, Milojevićeva ekipa ugostiće Partizan u Smederevu, šestog januara. Cedevita će gostovati Krki.

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 10, Lebo 2, Ramljak 7, Babić 15 (6 sk, 6 as), Smit 3, Rej 10, Suton 17 (9 sk), Bilan 3, Nurkić 4, Baltić, Baždarić 6.

MEGA: Reljić 4, Dangubić 2 (6 sk), Avramović 1, Micić 17, Luković 6, Miljenović 14, Jokić 15 (8 sk), Varda 14 (9 sk), Tijanić, Milovanović, Mišković.

(MONDO, foto: MN Press)