NBA: Magični Pirs

Bek Bostona sa 17 poena u trećoj četvrtini presudio pobjednika u meču sa Orlandom - 107:88.

NBA: Magični Pirs Izvor: MONDO

Boston je nastavio seriju - ostvario je devetu uzastopnu pobjedu i učvrstio se na čelu Istočne konferencije sa učinkom 17-2.

Seltiks je bio bolji i od Orlanda, 17. put u poslednjih 20 utakmica u Bostonu. Medžiku je to peti poraz u sezoni (13-5) - 107:88 (28:18, 20:28, 29:19, 30:23).

Pol Pirsu je sve išlo od ruke u trećoj, ključnoj četvrtini, u kojoj je dao 17, od ukupno 24 poena, tako da su njegovi saigrači imali samo jednu obavezu - da mu dodaju loptu.

Pirs nije najavljivao blistavo veče igrom u poluvremenu u kome je postigao samo pet poena. Zato je Boston otišao na odmor sa mizernom prednošću - 48:46.

Međutim, u trećoj četvrtini su stvari postavljene na svoje mjesto. Na kraju te dionice, Seltiksi su imali vođstvo od 12 poena razlike i pitanje pobjednika je bilo odlučeno.

Najboljeg igrača domaćih pokušao je da zaustavi Hido Turkoglu, ali nije uspio, pa je odbranu na Pirsu preuzeo Rašar Luis, koji je bio za nijansu bolji.

Luis je bio i najefikasniji igrač utakmice, sa 30 poena.

Kod domaćina, pored Pirsa, zapažene role imali su i Alen sa 21 poenom, Rondo, koji je pored 16 poena imao i 12 asistencija i Garnet sa 15 poena.

Zanimljivo je da je na utakmici dosuđeno čak osam tehničkih grešaka.

Majami je slavio na gostovanju Golden Stejtu tek poslije produžetaka. U regularnom toku je bilo 115:115, a poslije dodatnih pet minuta 14:15.

Bio je to pucački okršaj Džamala Kroforda (40) i Dvejna Vejda (37, uz 13 asistencija), koji je domaći igrač dobio, ali su se na kraju ipak radovali gosti.

Džejson Ričardson je bio najzaslužniji za šestu ovosezonsku pobjedu Šarlota. Sa 25 poena raznio je Minesotu.