EL: Real Madrid pao u Atini...

U dramatičnom meču Panionios pobjedio Real Madrid 68:66 i zabilježio treću pobjedu u Evroligi.

EL: Real Madrid pao u Atini...  Izvor: MONDO

Dok su se košarkaši Partizana zagrijavali u Pioniru, zajedno sa igračima Efes Pilsena, u Grčkoj se odigrala prava antička drama pod koševima, čiji ishod i nije baš nasrećniji po crno-bijele, u namjeri srpskog šampiona da se domogne Top 16 faze Evrolige.

Ipak, umjesto istorijske, odigrana je “samo” spektakularna utakmica, koja se na žalost navijača Partizana završila pobjedom Panioniosa od 68:66!

Da je u dramatičnom finišu bilo drugačije, a moglo je, Real bi pobijedio meč u kojem je gubio sa 28 poena razlike!?

Ipak, pri rezultatu 66:66, sedam sekundi prije kraja, trener Madriđana Joan Plaza odlučio je da brani napad tima koji predvodi Aleksandar Trifunović. Plazin presing je pukao već na izvođenju lopte, Amerikanac Eron Majls je dobio priliku da ulazom pod koš riješi meč i to je učinio, poslije čega je gostima ostalo samo 2,7 sekundi da pokušaju bar da izjednače.

Šut Raula Lopeza sa pola terena nije završio u obruču, tako da Panionios sada ima skor 3-3, baš kao i Real Madrid. Partizan pred početak meča sa Efes Pilsenom ima skor 2-3.

Real Madrid je u prvom poluvremenu gubio sa 28 poena razlike, u nastavku je do kraja treće četvrtine uspio da smanji na “minus 15” i to trojkom sa istog miesta odakle je Novica Veličković pogodio koš koji je kasnije poništen, u porazu crno-b9ielih.

Potom je usl9iedila nova serija Reala od 16:1, kada je meč ušao u egal završnicu, a zanimljivo da do odlučujućeg koša Majlsa u poslednjem napadu, Panionios u četvrtoj četvrtini nije postigao koš iz igre, već samo šest sa linije slobodnih bacanja.

Od srpskih košarkaša, odlični su bili “Grci” Branko Cvetković sa 21 i Ivan Zoroski sa deset poena, dok Goran Nikolić nije imao svoje veče, jer za četiri minuta nije pogodio koš.

GRUPA A

Olimpijakos - Avelino 91:66

Le Man - Unikaha (20.30)

U četvrtak:

Makabi – Cibona (20.00)

TABELA: Olimpijakos 5-1, Cibona 4-1, Unikaha 3-2, Avelino 2-4, Makabi 2-3, Le Man 0-5.

GRUPA B

Prokom - Montepaski (19.45)

U četvrtak:

Barselona – Nansi (21.00)

Žalgiris – Panatinaikos (18.45)

TABELA: Barselona 4-1, Sijena 4-1, Panatinaikos 4-1, Prokom 2-3, Nansi 1-4, Žalgiris 0-5.

GRUPA C

U četvrtak:

Fenerbahče Ulker – TAU Keramika (19.15)

Lotomatika Roma – Alba Berlin (21.00)

Union Olimpija – Huventud (20.30)

TABELA: Roma 4-1, TAU Keramika 3-2, Fenerbahče 3-2, Huventud 2-3, Alba 2-3, Olimpija 1-4.

GRUPA D

Panionios - Real Madrid 68:66

Armani Džins - CSKA Moskva (21.00)

Partizan – Efes Pilsen (20.45)

TABELA: CSKA 5-0, Real Madrid 3-3, Panionios 3-3, Partizan 2-3, Efes 2-3, Milano 1-4.