EL: Makabi se kockao, Luka preletio Ljubljanu

Favoriti sigurni u mečevima šestog kola.

EL: Makabi se kockao, Luka preletio Ljubljanu  Izvor: MONDO

Makabi je za malo od gotovog napravio veresiju. Izraelski tim je već u prvom poluvremenu stekao zavidnu prednost protiv Cibone, ali su "vukovi" uspjeli ne samo da sustignu domaćina već i da pređu u vođstvo u drugom poluvremenu.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, ali je košarkaš Cibone Kelovej promašio šut za tri poena za izjednačenje desetak sekundi prije kraja, pa je Makabi slavio u posljednjoj utakmici šestog kola grupe A Evrolige - 88:83.

U grupi B se nastavlja trka u troje za vrh. Sijena je još u srijedu ubilježila petu pobjedu, a isto su dan kasnije učinili i Panatinaikos i Barselona.

Lako, kako se i očekivalo, Grci su slavili u Litvaniji 80:69, a Španci kod kuće protiv Nansija 91:68.

Zanimljivo je da je u meču u Kaunasu najefikasniji bio igrač Žalgirisa, Jankunas, sa 21 poenom i 13 skokova (indeks 32).

U ekipi Panatinaikosa Jasikevičius je dao 15, Batist 14, a Peković 13 poena, uz osam skokova. Kecman je za 15 minuta na parketu upisao samo 2 poena, uz 3 skoka.

U grupi C najzanimljivije je bilo u Istanbulu gdje su snage odmerili Fenerbahče i TAU Keramika pošto su Huventud u Ljubljani i Lotomatika u Rimu protiv Albe ostvarili očekivane pobjede.

"Keramičari" su napravili veliki preokret u trećoj četvrtini pošto je Fener na poluvremenu vodio čak 37:28. Najzaslužniji za obrt bio je Teletović, koji je u tom periodu postigao tri trojke.

TAU je u posljednjoj dionici odigrao čvrstu odbranu i dugo čuvao malu prednost koju je uvećao u finišu, a pobjednika je i definitivno odlučila trojka Priđonija 70 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene za 76:67. Na kraju su gosti slavili 81:69.

Kod pobjednika Teletović je dao 19 poena (4 trojke), Spliter 18, uz deset uhvaćenih lopti, a Rakočević 16. Mršić je bio najefikasniji u turskoj ekipi - 15.

Najzaslužniji za trijumf Huventuda na gostovanju Olimpiji bio je Luka Bogdanović, sa 16 poena.

GRUPA A

Makabi – Cibona 88:83

U sredu:

Olimpijakos - Avelino 91:66

Le Man - Unikaha 55:87

TABELA: Olimpijakos 5-1, Unikaha 4-2, Cibona 4-2, Makabi 3-3, Avelino 2-4, Le Man 0-6.

GRUPA B

Žalgiris – Panatinaikos 69:80

Barselona – Nansi 91:68

U sredu:

Prokom - Montepaski 71:83

TABELA: Barselona 5-1, Sijena 5-1, Panatinaikos 5-1, Prokom 2-4, Nansi 1-5, Žalgiris 0-6.

GRUPA C

Fenerbahče Ulker – TAU Keramika 69:81

Union Olimpija – Huventud 65:86

Lotomatika Roma – Alba Berlin 70:64

TABELA: Roma 5-1, TAU Keramika 3-2, Huventud 3-3, Fenerbahče 3-2, Alba 2-4, Olimpija 1-5.

GRUPA D

Panionios - Real Madrid 68:66

Armani Džins - CSKA Moskva 80:79

Partizan – Efes Pilsen 83:77

TABELA: CSKA 5-1, Real Madrid 3-3, Panionios 3-3, Partizan 3-3, Efes 2-4, Milano 2-4.