NLB: Hemofarm slavio u Ljubljani!

Hemofarm, FMP Železnik i Vojvodina slijedili su pozitivan primer košarkaša Partizana i Crvene zvezde.

NLB: Hemofarm slavio u Ljubljani! Izvor: MONDO

Slijedići taj primjer u mečevima 11. kola NLB lige ostvarili stoprocentan učinak!

Najznačajniju pobjedu svakako je ostvario Hemofarm, koji je na nevjerovatan način prokockao veliku prednost na gostovanju u Ljubljani, a onda poslije dodatnih pet minuta ipak savladao evroligaša Olimpiju - 109:100.

Regularnih 40 minuta završeno je rezultatom 91:91 (24:20, 27:24, 22:18, 18:29).

Vrščani su u 27. minutu vodili sa čak 16 poena razlike (69:53), Olimpija je uhvatila priključak, ali dugo nije mogla da priđe bliže od "minus pet". Učinilo se da je pitanje pobjednika odlučeno kada je Vladan Vukosavljević uhvatio loptu poslije sopstvenog promašaja sa linije slobodnih bacanja i smjestio je u koš - 88:80.

Domaćin je smanjio na 88:84, mladi Petar Despotović dao trojku za 91:84, da bi "zmajčeki" poslije nekoliko neshvatljivih grešaka vršačkog tima izjednačili i čak došli u poziciju da pobijede. Na sreću, Sašo Ožbolt nije bio precizan, a igrači Hemofarma su se u pauzi konsolidovali i u produžetku "na svježinu" vratili stvari na svoje mjesto.

"Farmaceuti" su se tako zadržali na diobi druge pozicije, sa Crvenom zvezdom, dok Olimpija iz kola u kolo ima sve manje izglede da se plasira na završni turnir četvorice.

Olimpiji je ovo bila prva utakmica poslijie odlaska Aleksandra Džikića sa kormila. Ipak, dva dana poslije poraza od Huventuda u Evroligi, još jedan meč je imao negativan ishod po klub koji je uložio dosta novca u selektiranje postojećeg sastava.

Džo Vukosavljević je sa 31 poenom bio ubjedljivo najefikasniji u oba tima, a Hemofarm je imao još petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom. Ljubljančane je predvodio centar Mirza Begić sa 23 koša.

FMP, koji je prije nedjelju dana doživio debakl u Zadru, napravio je i drugi korak na putu oporavka. Poslije Artlanda u Evrokupu, pao je i Zagreb, a kraj ciklusa utakmica u Železniku biće zaključen u utorak, kada u predgrađu gostuje Fortitudo iz Bolonje.

"Panteri" nisu imali lak posao u susretu sa zagrebačkim "mravima", ali su zahvaljujući kapitenu Laboviću stigli do bodova - 81:76 (18:19, 25:23, 20:23, 18:11).

Ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu, mada su gosti imali opipljiviju prednost, najviše od šest poena (59:65 pred kraj treće četvrtine). FMP je u 35. minutu poveo sa 72:71, zatim zahvaljujući jakoj odbrani povećao na 77:71, ali je Zagreb ipak učinio meč neizvjesnim.

Labović je promašio trojku pri rezultatu 77:75, iskupio se "krađom" lopte Štimcu, a Protić precizno izveo oba penala. Babić je na drugoj strani dao jedno bacanje (79:76), Protić promašio trojku, ali se Labović izborio za još jedan napad i sa linije penala stavio tačku.

Nemanja Protić sa 28 poena i Dragan Labović sa 21 poenom i sedam skokova bili su igrači odluke. Izvanredan je bio i centar Predrag Samardžiski sa 17 koševa, devet skokova i četiri blokade.

Ekipa Vojvodine stigla je do tek druge pobjede ove sezone, a prve pod vođstvom trenera Milana Minića. Jakim tempom u poslednjoj četvrtini "slomljen" je Helios, pa je meč završen sa neočekivano ubjedljivih 71:57 (14:18, 9:8, 20:14, 28:17).

Marko Šutalo postigao je 23, a Amerikanac Čaron Fišer 16 poena za "lale", dok je njegov zemljak Alvin Snou dao 14 za slovenački tim.

Cibona - Bosna

TABELA: Partizan 10-1, Hemofarm 9-2, Crvena zvezda 9-2, Budućnost 8-3, Cibona (-1) 7-3, Zadar 7-4, Bosna (-1) 5-5, Split 5-6, Olimpija 4-7, FMP Železnik 3-8, Krka 3-8, Helios 2-9, Zagreb 2-9, Vojvodina 2-9.

PAROVI 12. KOLA (12-14. decembra): Krka - Bosna, Zagreb - Crvena zvezda, Zadar - Olimpija, Helios - Split, Budućnost - FMP Železnik, Hemofarm - Vojvodina, Partizan - Cibona.