Klivlend bije, Stojaković puni

Ekipa Klivlenda nastavila uspješnu seriju, pa je slavila i na gostovanju u Šarlotu, i to ubjedljivo 94:74.

Klivlend bije, Stojaković puni Izvor: MONDO

Kavsi su odmah "demolirali" domaći tim, dozvolivši im da u prvoj četvrtini upišu samo jedan koš (14:2)!

Klivlend je, zahvaljujući prednosti nakon furioznog starta, stigao do osme uzastopne pobjede, i ukupno šesnaeste na posljednjih 17 mečeva, čime su i definitivno ostvarili najbolji početak sezone u istoriji kluba.

Lebron Džejms ponovo je bio raspoložen za igru, upisavši 25 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, dok je Daniel Gibson sa klupe ubacio 22 pogotka. Zidrunas Ilgauskas notirao je uz sedam poena i 11 skokova, čime se približio vrhu liste najboljih skakača kluba. Litvanskog centra sada samo četiri uhvaćene lopte dijele od prve pozicije, na kojoj se nalazi Bred Doerti.

Saša Pavlović proveo je na parketu nepunih 17 minuta i za to vrijeme postigao je pet poena, uz po dva skoka i asistencije.

Kod domaće ekipe, koja sada ima skor 7-13, najbolji je bio Di Džej Ogustin sa 17 pogodaka.

Ubjedljiv trijumf u noći između subote i nedjelje zabilježio je i Denver koji se bogato gostio na gostovanju u Sakramentu – 118:85. Čonsi Bilaps je sa 24 poena predvodio Nagitse, dok se kod Kingsa, koji su stigli do osmog poraza u nizu, istakao Džon Salmons sa 22 pogotka.

Kao "bos po trnju" proveo se i Golden Stejt u posjeti San Antoniju (123:88), dok je Dvejn Vejd sa 38 poena bio najzaslužniji za pobjedu Majamija protiv Oklahoma Sitija - 105:99.

Predrag Stojaković momački je povukao na duelu protiv Memfisa i sa 20 poena (šut za tri 5/7) bio je najzapaženiji igrač susreta zajedno sa Krisom Polom, koji je postigao 21 pogodak uz 11 asistencija, za ubjedljiv trijumf rezultatom 106:87.

Miličić se naigrao u protivničkom taboru, provevši gotovo 21 minut na parketu kao član startne petorke, ali je za to vrijeme uspio da zabilježi samo šest pogodaka uz četiri skoka.

Marko Jarić je postigao dva poena, a najefikasniji u poraženom timu bio je španski reprezentativac Mark Gasol sa 21 poenom i sedam uhvaćenih lopti.