EVROKUP: Budućnost se revanširala Hemofarmu

Hemofarm je pretrpio poraz na gostovanju u Podgorici od Budućnosti u trećem kolu grupe H - 70:59 (22:17, 6:16, 18:9, 24:17).

EVROKUP: Budućnost se revanširala Hemofarmu Izvor: MONDO

Vrščani su parirali razigranoj crnogorskoj ekipi do poluvremena, ali su u nastavku domaćini uspjeli da sustignu prednost (37:37 u 25. minutu), a zatim i da preuzmu inicijativu.

Budućnost je prvom pobjedom u Evrokupu ove sezone uspjela da se revanšira Hemofarmu za poraz pretrpljen prije dvije nedelje u Vršcu (96:77) u okviru 8. kola NLB lige.

Najzaslužniji za pobjedu u podgoričkom timu bili su Nemanja Gordić sa 14 i Vladimir Dašić sa "dabl-dabl" učinkom - 13 poena i 10 skokova.

U vršačkom timu, koji sada ima dva poraza uz jednu pobjedu u Evrokupu, istakao se Vladan Vukosavljević sa 18 pogodaka i šest uhvaćenih lopti.

Popularni Džo bio je jedini igrač koji je ubacio preko 10 poena u Hemofarmu.