EL: CSKA nastavio uspješan niz

Košarkaši CSKA iz Moskve nadigrali su pred domaćom publikom Panionios sa 93:61 u prvoj utakmici sedmog kola grupe D Evrolige.

EL: CSKA nastavio uspješan niz Izvor: MONDO

Ruski tim tako je stigao do šeste pobjede u elitnom takmičenju ove sezone, a predvodio ih je Matjaž Smodiš sa 15 poena, dok su po poen manje postigli Trajan Lengdon i Viktor Hrijapa.

U Panioniosu, koji ima skor 3-4, najzapaženiji je bio Demos Dikudis sa 15 poena, dok su bivši igrači ekipe FMP iz Železnika Branko Cvetković i Ivan Zoroski zabilježili 13, odnosno 10 poena.

Aktuelni šampion Evrope tokom svih 40. minuta je bio bolji rival, a utakmicu je "prelomio" već u prvoj četvrtini, kada je došao do 12 poena prednosti (29:17).

U drugom meču grupe D, u kojoj će u četvrtak u Madridu odmjeriti snage Partizan i Real, Efes Pilsen je kao domaćin bio bolji od Armani Džinsa - 74:67 (28:19, 11:18, 15:17, 20:13).

Najbolji u pobjedničkom timu bio je reprezentativac Srbije Miloš Vujanić sa 20 poena, a Kaja Peker postigao je 19 pogodaka.

Masimo Buleri ubacio je 14 poena za Armani, a Mejson Roka 11.

Turski tim je tek u završnici posljednje četvrtine zahvaljujući Pekeru i Vujaniću došao do pobjede koja ga ostavlja u trci za plasman u Top 16 fazu Evrolige.

Taukeramika je ubjedljivo slavila protiv Olimpije u Vitoriji (101:69). Domaće je predvodio Vil Mekdonald sa 21 poenom, dok je Igor Rakočević duel završio sa pet pogodaka.

PAROVI I REZULTATI SEDMOG KOLA

GRUPA A

Cibona - Le Man 89:70
Unikaha - Olimpijakos 60:56
Avelino - Makabi (četvrtak).
TABELA: Olimpijakos 5-2, Unikaha 5-2, Cibona 5-2, Makabi 3-3, Avelino 2-4, Le Man 0-7.

GRUPA B

Montepaski - Žalgiris 100:93
Nansi - Prokom (četvrtak)
Panatinaikos - Barselona (četvrtak)
TABELA: Montepaski 6-1, Barselona 5-1, PAO 5-1, Prokom 2-4, Nansi 1-5, Žalgiris 0-7.

GRUPA C

Alba - Fenerbahče 72:63
Taukeramika - Olimpija 101:69
Huventud - Lotomatika (četvrtak)
TABELA: Lotomatika 5-1, TAU 5-2, Huventud 3-3, Fenerbahče 3-4, Alba 3-4, Olimpija 1-6.

GRUPA D

CSKA - Panionios 93:61
Efes - Armani Džins 74:67
Real Madrid - Partizan (četvrtak, 20.45)
TABELA: CSKA 6-1, Real 3-3, Partizan 3-3, Panionios 3-4, Efes 3-4, Armani Džins 2-5.