NBA: Peđa zijevao i pogađao...

Iako pospan, Predrag Stojaković stavio je na muke mrežicu u Nju Orleans Areni, gdje je gostovao Šarlot.

NBA: Peđa zijevao i pogađao... Izvor: MONDO

Srbin je Bobketsima ubacio pet trojki iz šest pokušaja, za 17 poena ukupno - 105:89.

Pri kraju prve četvrtine, Stojaković je pogodio trojku kojom je prešao granicu od 12.000 poena u NBA karijeri.

Još u prvom poluvremenu, kada su Nju Orleans Hornetsi, nekada stanovnici Šarlota, vodili sa 23 poena razlike, bilo je jasno da će to biti još jedna relaksirajuća noć za njih. Na kraju su upisali sedmu pobjedu u poslednjih osam utakmica.

Dominacija Klivlenda nastavila se i u Filadelfiji, gdje su Lebron Džejms i ostali zabilježili desetu uzastopnu pobjedu - 101:93.

Džejms je postigao 29 poena, Mo Vilijams 27, a naš Saša Pavlović četiri, za 20 minuta u igri. Kavalirsi su sada na samo pobjedu od poravnanja klupskog rekorda od 11 vezanih trijumfa, iz sezone 1988/89.

Darko Miličić ubacio je sedam poena kao starter, za 26 minuta, u pobjedi Memfisa nad najgorim timom lige, Oklahoma Siti Tanderom - 108:102. U gradu koji tek od ove godine ima priliku da gleda NBA mečeve, Miličić je imao i četiri skoka, četiri blokade i jednu izgubljenu loptu, dok drugi srpski "grizli" Marko Jarić ni ovog puta nije igrao odlukom trenera.

Karmelo Entoni postigao je protiv Minesote 45 poena, uz 11 skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte, što i nije neki podatak kada je NBA u pitanju, gdje gotovo svake večeri neka od zvijezda pređe 40... Ali, as Denvera uspio je da izjednači rekord Džordža Gervina iz 1978. godine, od 33 poena u jednoj četvrtini!?

Vladimir Radmanović nije ulazio u igru u pobjedi Los Anđeles Lejkersa protiv Finiks Sansa - 115:110.