EL: Barsa maestralna u Atini

Barselona je dokazala da je ove jeseni bolji tim od Panatinaikosa!

EL: Barsa maestralna u Atini Izvor: MONDO

Katalonci su u jednom od derbija cijele prve faze Evrolige slavili u Atini rezultatom 87:76, što je uz trijumf od 90:66 na domaćem parketu jasan pokazatelj odnosa snaga.

"Zeleni" su uoči utakmice imali probleme sa povredama nekolicine igrača, ali to ne može da baci sjenku na odličnu igru gostiju, koji su počeli utakmicu sjajnim šutom za tri poena, poveli sa 17 poena razlike i do kraja odigrali rutinski.

Pojačanje iz CSKA, Dejvid Andersen, zabeležio je 22 poena i devet skokova, dok je veteran Đanluka Bazile većinu od 16 poena postigao do sredine druge četvrtine.

Majk Batist imao je 21 poen i sedam skokova kod Panatinaikosa, Nikola Peković je igrao 12 minuta i postigao sedam poena, dok se Dušan Kecman za pet minuta nije "upisao".

Barselona, Montepaski i Panatinaikos su već sada sigurni učesnici Top 16 faze, dok Nansi i Prokom poslije pobjede francuskog tima u međusobnom okršaju ulaze izjednačeni u posljednja tri kola.

Stvari su prilično jasne i u grupi A, gde će Olimpijakos, Unikaha i Cibona, a vjerovatno i Makabi, biti učesnici druge faze.

Huventud je načinio veliki korak ka nastupu u Top 16, iako je u završnici meča sa Lotomatikom umalo prokockao 14 poena viška. Gosti su od 91:77 došli do 95:93, ali je Saniju Bećiroviću dosuđena nesportska lična greška i Pau Ribas je slobodnim bacanjima spriječio senzaciju.

Luka Bogdanović pružio je još jednu vrlo dobru partiju u dresu Huventuda. Igrao je 29 minuta i postigao 15 poena (šut za trojku 2-5, za dvojku 4-6), uz tri uhvaćene lopte.

REZULTATI SEDMOG KOLA I TABELE

GRUPA A

Avelino - Makabi 72:86
Cibona - Le Man 89:70
Unikaha - Olimpijakos 60:56

TABELA: Olimpijakos 5-2, Unikaha 5-2, Cibona 5-2, Makabi 4-3, Avelino 2-5, Le Man 0-7.

GRUPA B

Nansi - Prokom 78:70
Panatinaikos - Barselona 76:87
Montepaski - Žalgiris 100:93

TABELA: Barselona 6-1, Montepaski 6-1, PAO 5-2, Prokom 2-5, Nansi 2-5, Žalgiris 0-7.

GRUPA C

Huventud - Lotomatika 97:93
Taukeramika - Olimpija 101:69
Alba - Fenerbahče 72:63

TABELA: TAU 5-2, Lotomatika 5-2, Huventud 4-3, Fenerbahče 3-4, Alba 3-4, Olimpija 1-6.

GRUPA D

Real Madrid - Partizan 68:67
CSKA - Panionios 93:61
Efes - Armani Džins 74:67

TABELA: CSKA 6-1, Real 4-3, Partizan 3-4, Efes 3-4, Panionios 3-4, Armani Džins 2-5.