NLB: Bosna ispustila pobjedu

Košarkaši sarajevske Bosne poraženi su u gostima kod Krke (75:71) u premijernom susretu 12. kola regionalne NLB lige.

NLB: Bosna ispustila pobjedu Izvor: MONDO

U vrlo dramatičnom meču, izabranici Vlade Vukoičića su ispustili pobjedu, pošto su prvo uspjeli da nadoknade minus od deset razlike na kraju treće četvrtine i fantastičnom serijom od 17:0 u poslednjem kvartalu steknu "plus sedam" 120 sekundi prije kraja.

Zvuči nevjerovatno, ali je Krka prvi pogodak u poslednjoj četvrtini postigla poslije osam minuta, i na kraju ipak stigla do četvrte pobjede u šampionatu Jadrana, dok je ovo šesti poraz "studentima", drugi otkako je ekipu preuzeo Vukoičić.

Najefikasniji u sarajevskom timu bio je Stenli Barel sa 13 koševa, ali je na kraju postao i tragičar, promašivši oba slobodna bacanja u poslednjim trenucima meča u Sloveniji.
Solidan učinak imao je kapiten gostiju Goran Ikonić sa 12 iako je igrao povrijeđen, te Nikola Vučurević sa poenom manje.

Kod domaćina istakli su se Davor Marcelić sa 18, Simon Petrov sa 17 i Smiljan Pavič sa 16 pogodaka.

Šampion BiH u poslednjem kolu prije zimske pauze dočekuje beogradski Partizan.

Partizan – Cibona

TABELA: Partizan 10-1, Hemofarm 9-2, Crvena zvezda 9-2, Budućnost 8-3, Cibona 8-3, Zadar 7-4, Split 5-6, Bosna 5-7 (+1), Olimpija 4-7, FMP Železnik 3-8, Krka 4-8 (+1), Helios 2-9, Zagreb 2-9, Vojvodina 2-9.