Hemofarmu vojvođanski derbi poslije produžetka

Vojvođanski derbi, Hemofarm - Vojvodina, pripao je Vrščanima, ali tek poslije produžetka 96:88 (21:16, 18:15, 17:29, 27:23, 13:5).

Hemofarmu vojvođanski derbi poslije produžetka Izvor: MONDO

Pobjednički tim predvodili su Bojan Krstović sa 21 poenom i Miljan Pavković, koji je upisao 17 pogodaka. Zapaženu rolu imao je i Milan Mačvan sa 15 poena i pet skokova.

U ekipi Vojvodine najbolji je bio Čeron Fišer sa 23 poena i 10 skokova, kao i Goran Bajić, koji je ubacio 19 poena, uz sedam uhvaćenih lopti.

Novosađani su odigrali maestralnu partiju u drugom poluvremenu, kada su nadoknadili minus od osam poena (31:39), a zatim i preuzeli vođstvo. Marko Popović predvodio je gostujući tim, koji je na najbolji način iskoristio izostanak povrijeđenog Vladana Vukosavljevića.

Vojvodina je sredinom poslednjeg kvartala imala "višak" od 14 poena (75:61) i kada se činilo da će napraviti iznenađenje, Hemofarm je preuzeo "konce", razigrali su se Pavković i gorostasni Mačvan, i sjajnom serijom uspjeli su da "istope" prednost.

Poslije uspješnih penala Bajića u finišu, Vojvodina je ponovo stigla do prednosti (83:81), ali je Mačvan bio precizan nekoliko sekundi prije poslednjeg sudijskog zvižduka, obezbijedivši svom timu produžetak.

Hemofarm je u dodatnih pet minuta samo nastavio furioznu seriju, prosto zatrpao koš Novosađana i serijom 11-2 odlučio pobjednika.

Vrščani su tako stigli do desetog trijumfa u regionalnom takmičenju ove sezone, dok je Vojvodina upisala deseti poraz, koji ju je, uz Zagreb, ostavio na dnu tabele.