NLB: Tripković "oduvao" Cibonu njenim oružjem

Partizan savladao Cibonu u "Pioniru" sa 69:56, u posljednjem meču 12. kola NLB lige, čime su zadržali prvo mjesto na tabeli sa skorom 11-1

NLB: Tripković "oduvao" Cibonu njenim oružjem  Izvor: MONDO

Heroj derbi meča bio je Uroš Tripković sa ukupno 26 poena, od čega osam "trojki" iz devet pokušaja.

Tripković je sam ubacio osam puta van linije 6,25 metara, odnosno duplo više nego cijeli tim Cibone za 40. minuta (šut za tri 4/10), ekipe kojoj su šutevi iz daljine najjače oružje.

Koliko je Partizan bio superioran govori i podatak da je upisao čak 42 skoka, dok su Zagrepčani stali na 22 uhvaćene lopte.

Osim Tripkovića dvocifren učinak u crno bijelom dresu ostvario je još samo Novica Veličković, ubacivši 10 pogodaka uz sedam skokova.

Kod Cibone najbolji je bio Erl Kelovej sa 18 pogodaka i šest ukradenih lopti, dok su ostali zabiježili ispod deset poena.

Partizan je do ključne prednosti stigao u drugoj četvrtini, kada je Tripković sa četiri vezane trojke omogućio svom timu da se odlijepi na 37:23.

Crno-bijeli tim je poslije toga odigrao sjajno u odbrani i očuvao "višak". Gosti iz Zagreba uspjeli su u posljednjem kvartalu da ozbiljnije priprijete i približe se na pet poena, ali su domaći mini serijom, koju je opet predvodio Tripković sa dvije "bombe" iz daljine, odbili taj napad i na kraju zasluženo slavili.
Koliko je Partizan bio superioran govori i podatak da je upisao čak 42 skoka, dok su Zagrepčani stali na 22 uhvaćene lopte. Domaći su imali 47 odsto uspješnih šuteva iz igre, a gosti tek 31 odsto.

Crno-bijeli su se tako pobjedom pred oko 5.000 gledalaca oprostili od domaće publike u 2008. godini, budući da će naredni meč u "Pioniru" odigrati 7. januara protiv Panioniosa u Evroligi, dok će u okviru regionalnog takmičenja ugostiti Hemofarm, 10. januara, u još jednom derbiju.

Krka - Bosna 75:71

TABELA: Partizan 11-1, Zvezda 10-2, Hemofarm 10-2, Cibona 8-4, Zadar 8-4, Budućnost 8-4, Bosna 5-7, Split 5-7, Olimpija 4-8, FMP 4-8, Krka 4-8, Helios 3-9, Vojvodina 2-10, Zagreb 2-10.