NBA: Peđa rastužio Darka

Memfis - Nju Orleans 84:91, utakmicu "prelomio" Stojaković.

NBA: Peđa rastužio Darka Izvor: MONDO

Predrag Stojaković (33 minuta, devet poena, dva skoka, dvijasistencije) je pobijedio Darka Miličića (25 minuta, šest poena, šest skokova) - Memfis - Nju Orleans 84:91.

Prema statistici, zaslužniji od srpskog košarkaša za 14. uspjeh Nju Orleansa bili su Kris Pol, koji je pored 18 poena ukrao pet lopti, i Džejms Pozi, koji je od svojih 15 koševa, devet dao u posljednjoj četvrtini.

Međutim, utakmicu je "prelomio" Stojaković.

Iako su gosti još u prvom poluvremenu imali prednost i do 15 razlike, Memfis je uspio da uđe u egal završnicu.

Trojkom iz lijevog ugla, 2,52 prije kraja utakmice, Stojaković je donio Nju Orleansu prednost 84:81 što se ispostavilo kao ključni momenat utakmice.

Hjuston je konačno pokazao svu svoju snagu - Rakete su ostvarile 16. pobjedu u sezoni, savladale su Denver u "Tojota centru" - 108:96.

Jao Ming je dao 32 poena, uz sedam skokova, a Trejsi Mek Grejdi je ostvario svoj četvrti tripl-dabl učinak u karijeri. Postigao je 20 koševa, imao 14 uhvaćenih lopti i deset asistencija.

To mu je prvi "tripl-dabl" još od decembra 2007.

Ming i Mek Gerjdi su imali podršku sa klupe, u Ronu Artestu (20 poena).

Kog gostiju najefikasniji je bio Karmelo Entoni (22).

Lejkersi su teže nego što se očekivalo slomili otpor Njujorka. Do 21. trijumfa u sezoni, drugi tim lige stigao je tek u posljednjim minutima meča u "Stejpls cenrtu" - 116:114.

Bez bolesnog Paua Gasola, ekipu iz "grada anđela" do 11. uzastopne domaće pobjede je vodio, ko drugi, nego Kobi Brajant. Od ukupno 28 poena, devet je postigao u posljednjih sedam i po minuta.

Gasola je u startnoj petorci zamijenio Lamar Odom, iako i on bolestan, i imao najbolji učinak sezone - 17 poena, 12 skokova.

"Mislim da imam grip, ko zna?! Pau nije mogao, pa sam natjerao sebe snagom volje da igram", rekao je Odom poslije sjajne partije.

Dobar je kod Lejkersa bio i Endrju Binam, sa 13 koševa i 11 uhvaćenih lopti. Najzapaženiji igrač Njujorka bio je Nejt Robinson (33 poena).

Vladimir Radmanović se za deset minuta provedenih na parketu nije upisao u strijelce (dva skoka, jedna asistencija).

Šarlot je prekinuo crnu seriju od sedam uzastopnih poraza. Kod kuće je savladao Čikago poslije produžetka 110:101, a najzaslužniji je bio Di Džej Ostin sa rekordom karijere - 29 poena.

U poluvremenu utakmice između Portlanda i Sakramenta (109:77) obavljena je ceremonija kojom je obilježeno povlačenje iz upotrebe Portlandovog dresa sa brojem 30, vlasništvo Terija Portera.