EL: Partizan na ivici eliminacije

Armani Džins u Milanu lako pobijedio crno-bijele, koji će sada morati da savladaju Panionios u Pioniru, a možda i CSKA u Moskvi!

EL: Partizan na ivici eliminacije Izvor: MONDO

Kada je bilo najpotrebnije da odigraju dobro i "naplate" brojne poraze u neizvjesnim završnicama, košarkaši Partizana pružili su daleko najgoru partiju sezone u Evroligi.

Daleko borbeniji Armani Džins savladao je anemične crno-bijele lakše nego što je iko očekivao, takoreći rutinski - 73:59 (26:16, 15:18, 16:6, 16:19).

Tim iz Milana sustigao je Partizan po broju pobjeda (skor 3-5) i uz to nadoknadio pet poena minusa iz Beograda, za slučaj da to bude važno na kraju takmičenja. Panionios (3-4) i Efes (3-4) sastaće se u četvrtak, a ne treba biti sjajan matematičar pa zaključiti da se srpskom šampionu pred januarske duele sa Panioniosom i CSKA ne piše dobro.

Real je, inače, uspio da u Moskvi iznenadi CSKA, čime su ta dva tima osigurala prolaz u Top 16 fazu.

Prvi put ove sezone Partizan je razbijen u duel igri, u skoku, prvi put je protivnik više želio da pobijedi.

Armani je imao 13 uhvaćenih lopti više, u ofanzivnim skokovima bilo je 15:6. "Milanezi" su odigrali daleko agresivniju odbranu, sa više angažmana i međusobnog pomaganja. Kako bi inače dobili utakmicu sa 14 poena razlike, ako su imali šut iz igre 35 odsto?!

Stara boljka crno-bijelih na evropskim gostovanjima "isplivala" je na površinu i ovog puta. Tim Duška Vujoševića je u Istanbulu, Atini, Madridu i u Milanu počeo da igra tek kada je protivnik stekao dvocifrenu prednost.

Razlika je jedino u tome što je na ovom meču bilo još mnogo "praznih minuta", kako ih često naziva upravo strateg crno-bijelih...

Partizan je za uvodnih šest minuta prve četvrtine postigao svega tri poena, a u istom periodu treće četvrtine - dva.

Već u devetom minutu bilo je 24:11, sredinom druge četvrtine izglednih 30:27, ali je Armani poslije serije skokova u napadu i trojke Mordentea otišao na odmor sa sedam poena viška (41:34).

U trećoj dionici napad je potpuno stao. Pošto ni domaćin nije blistao, činilo se da bi buđenjem u poslednjih deset minuta moglo nešto da se promijeni, međutim, Armani je serijom od 8:0 brzo povećao na 57:40 i tu više nije bilo pomoći.

Ako bi trebalo izdvojiti neku svijetlu tačku u crno-bijelom timu, onda je to bio Milenko Tepić.

Nije odigrao baš toliko dobro kao što bi se moglo pomisliti na osnovu 19 postignutih poena, ali je u prvom poluvremenu svakako bio najzaslužniji što je Partizan uhvatio priključak i došao u poziciju da se bori za pobjedu.

U saradnji sa Rakočevićem (9p) u finišu se potrudio i da ne bude debakla, pošto su "milanezi" u jednom trenutku stekli 19 poena viška i počeli da se šetaju kroz odbranu anemičnih gostiju.

Kod Armani Džinsa su najefikasniji sa po 14 poena bili Luka Vitali i Džobi Tomas. Ovaj drugi je ponovio furiozan početak beogradske utakmice, pošto je 12 poena (bez promašaja) ubacio već u prvoj četvrtini.

Do dvocifrenog učinka stigli su još Dejvid Hokins sa 12 i Mindaugas Katelinas sa deset poena.

REZULTATI, PAROVI, TABELE

GRUPA A

Olimpijakos - Cibona 93:64
Le Man - Makabi (četvrtak)
Unikaha - Avelino (četvrtak)

TABELA: Olimpijakos 6-2, Unikaha 5-2, Cibona 5-3, Makabi 4-3, Avelino 2-5, Le Man 0-7.

GRUPA B

Panatinaikos - Nansi 83:69
Barselona - Montepaski 87:61
Žalgiris - Prokom (četvrtak)

TABELA: Barselona 7-1, Montepaski 6-2, PAO 6-2, Prokom 2-5, Nansi 2-6, Žalgiris 0-7.

GRUPA C

Fenerbahče - Huventud 89:63
Alba - Taukeramika (četvrtak)
Lotomatika - Olimpija (četvrtak)

TABELA: TAU 5-2, Lotomatika 5-2, Huventud 4-4, Fenerbahče 4-4, Alba 3-4, Olimpija 1-6.

GRUPA D

Armani Džins - Partizan 73:59
CSKA - Real Madrid 78:82
Panionios - Efes Pilsen (četvrtak)

TABELA: CSKA 6-2, Real 5-3, Efes 3-4, Panionios 3-4, Partizan 3-5, Armani Džins 3-5.