EL: Efes moćan u Atini

Efes Pilsen je bio bolji od Panioniosa u Atini (78:64) i izdvojio se na trećem mjestu grupe D Evrolige, u kojoj je i Partizan.

EL: Efes moćan u Atini Izvor: MONDO

I ne samo to, Vujanić i drugovi su slavili većom razlikom nego Grci u Istanbulu, pa će u slučaju istog skora na kraju takmičenja po grupama, Efes imati prednost.

Efes je furiozno startovao. Zonskim presingom je neutralisao napade domaćina i na prvu pauzu otišao sa ubjedljivom prednošću - 25:11.

Tim Aleksandra Trifunovića se trgao krajem prvog poluvremena, sa čvrstom odbranom nastavio i u trećoj četvrtini i uspio da priđe na "minus" od tri poena.

Međutim, Efes je odbio taj napad Atinjana, ponovo napravio dvocifrenu razliku i na kraju pobijedio sa 14 poena razlike, pet više nego što je Panionios trijumfovao u Istanbulu.

Domaćem timu nije pomogla ni blistava partija Miroslava Raičevića, koji je nanizao 22 poena. Od srpskih internacionalaca u Panioniosu Cvetković je dodao još devet, a Zoroski dva poena.

Najzaslužniji za trijumf Efesa bili su Tornton sa 18, Gonlum sa 17 i Kakjuzis sa 15 koševa, dok je Miloš Vujanić upisao četiri.

U grupi B, Žalgiris je u osmom pokušaju zabilježio prvu pobjedu u Evroligi. U Kaunasu je stradao Prokom - 79:68.

Dugo se rezultat "lomio", a domaćin je konačno "prelomio" u trećoj četvrtini serijom trojki.

Najefikasniji su bili Jankunas sa 23 poena i Salenga sa 20.

REZULTATI, PAROVI, TABELE

GRUPA A

Olimpijakos - Cibona 93:64

Le Man - Makabi u toku

Unikaha - Avelino u toku

TABELA: Olimpijakos 6-2, Unikaha 5-2, Cibona 5-3, Makabi 4-3, Avelino 2-5, Le Man 0-7.

GRUPA B

Panatinaikos - Nansi 83:69

Barselona - Montepaski 87:61

Žalgiris - Prokom 79:68

TABELA: Barselona 7-1, Montepaski 6-2, PAO 6-2, Prokom 2-6, Nansi 2-6, Žalgiris 1-7.

GRUPA C

Fenerbahče - Huventud 89:63

Alba - Taukeramika u toku

Lotomatika - Olimpija u toku

TABELA: TAU 5-2, Lotomatika 5-2, Huventud 4-4, Fenerbahče 4-4, Alba 3-4, Olimpija 1-6.

GRUPA D

Armani Džins - Partizan 73:59

CSKA - Real Madrid 78:82

Panionios - Efes Pilsen 64:78

TABELA: CSKA 6-2, Real 5-3, Efes 4-4, Panionios 3-5, Partizan 3-5, Armani Džins 3-5.