NBA: Vrelina spržila Lejkerse

Brajant i drugovi poraženi u Majamiju. Boston i Klivlend ne posustaju. Treća pobjeda Oklahome.

NBA: Vrelina spržila Lejkerse Izvor: MONDO

Vrelina je spržila Lejkerse. Ekipa iz Los Anđelesa doživjela je u noći između petka i subote četvrti poraz u sezoni, pa joj je trijumfom u Denveru, Klivlend preoteo drugu poziciju po uspješnosti u ligi sa učinkom 22-4 (Lejkersi imaju pobjedu manje).

Boston (Alen 27, perkins 25) ne posustaje, Kelti su kod kuće pobjedili Čikago 126:108.

U dramatičnoj završnici meča u Majamiju, Kobi Brajant je šutirao sa zvukom sirene, ali lopta nije prošla kroz obruč i domaćin je slavio - 89:87.

Gosti su izgubili čak 21 loptu što je ključ uspjeha Majamija, u čijim redovima je najbolji bio Dvejn Vejd, sa 35 poena, dok je na drugoj strani Brajant postigao 28.

Prelomna je bila treća četvrtina koju je domaćin dobio 29:17 posle "egala" u prvom poluvremenu. Iako su se Lejkersi "vratili u život" u posljednjoj dionici, malo im je nedostajalo da izbjegnu poraz.

Vladimir Radmanović je za Lejkerse igrao samo pet minuta (bez učinka).

Lebron Džejms je, po običaju, bio najzaslužniji za pobjedu Klivlenda, 21. u posljednje 23 utakmice. U Denveru je postigao 33 poena, a značajnu podršku je imao u Zidrunasu Ilgauskasu (23) i Delonte Vestu (22).

Aleksandar Pavlović je proveo na parketu 26 minuta, a u pobjedi Klivlenda je učestvovao sa sedam poena, tri uhvaćene lopte i jednom asistencijom.

Devin Heris je sa 41 poenom bio zvijezda večeri. On je bio najefikasniji u ubjedljivom uspjehu Nju Džersija nad Dalasom - 121:97.

Oklahoma je ostvarila treću pobjedu u sezoni, savladan je Toronto - 91:83. O značaju svake pobjede najbolje svjedoče riječi Dezmonda Mejsona:

"Osjećam se kao da smo šampioni".

Darko Miličić je u porazu Memfisa od Šarlota (83:112) za 23 minuta postigao 11 poena, imao četiri skoka i jednu asistenciju.