NLB: Hemofarm slavio u dramatičnom finišu

Hemofarm je slavio u Splitu sa 72:69 (16:12, 20:25, 17:16, 19:16), ostvarivši trijumf u 13. kolu NLB lige u dramatičnom finišu.

NLB: Hemofarm slavio u dramatičnom finišu Izvor: MONDO

Vrščani su do pobjede stigli zahvaljujući seriji od pet pogodaka u poslednjem minutu meča. U poslednjoj četvrtini gorostasni Mačvan je nanizao 13 poena, što je Hemofarmu omogućilo da ostane u trci.

Gotovo sve vrijeme ekipe su vodile bespoštednu izjednačenu borbu, a zatim su u finišu Božović, Mačvan , a zatim i Miljan Pavković sa linije slobodnih bacanja, donijeli ključnu prevagu svom timu.

Domaćini su u poslednjim trenucima pokušali šutevima iz daljine da stignu do produžetka, ali su na sreću Hemofarma, Šenon i Štemberger bili neprecizni, iako su domaći na meču upisali 12 trojki iz 29 pokušaja. Ekipa iz Vršca, na drugoj strani, zabilježila je tek tri pogotka van linije 6,25 metara.

U ekipi Hemofarma najbolji su bili Milan Mačvan sa 23 poena i sedam skokova i Nebojša Joksimović koji je postigao 10 poena.

Kod Splićana istakao se Edi Šenon sa 20 pogodaka i šest asistencija.

Vrščani su tako upisali jedanaestu pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone i ostali prvi vrhu tabele, dok Splićani imaju skor 5-8.