NBA: Lejkersima malo Kobijevih 41

Lejkersi su doživjeli drugi uzastopni poraz, peti u sezoni. Posle Majamija, bolji od njih je bio i Orlando (106:103).

NBA: Lejkersima malo Kobijevih 41 Izvor: MONDO

Orlando je briljirao u meču u kome je Kobi Brajant postavio lični rekord sezone - 41 poen.

Kao i veče ranije u Majamiju, Brajant je i u Orlandu šutirao sa zvukom sirene za izjednačenje, ovaj put je pokušao za tri poena, ali je ponovo promašio.

Pobjedu Medžiku su donijeli Džemir Nelson sa 27 poena, ali i Dvajt Hauard pogodivši osam od 11 slobodnih bacanja u posljednjoj četvrtini.

Vladimir Radmanović je za goste igrao 20 minuta, postigao devet poena, imao tri skoka, jednu asistenciju i čak četiri ukradene lopte.

Zanimljivo je da su Lejkersi u Orlandu poraženi istim rezultatom, kojim je njihov prethodni "dželat" Majami slavio u Nju Džersiju!

Blistao je Dvejn Vejd, sa 43 poena, kojima je pridodao pet asistencija, četiri skoka i po dve ukradene lopte i blokade. Tako je nastavio košgetersku seriju započetu protiv Lejkersa, kojima je ubacio 35.

Džamal Kroford je blistao u noći između subote i nedjelje, uknjižio je čak 50 poena i predvodio "Ratnike" do trijumfa u Šarlotu - 110:103.

Time je ušao u istoriju kao jedini aktivni igrač kome je uspjelo da za tri različita tima postigne 50 koševa. Prethodno je isto učinio noseći dresove Čikaga i Njujorka.