NLB: Cibona u finišu slomila Hemofarm

Cibona je u Zagrebu savladala Hemofarm poslije izjednačene borbe - 79:75 (22:26, 23:20, 24:18, 20:21).

NLB: Cibona u finišu slomila Hemofarm Izvor: MONDO

Ipak, domaćin je imao više koncentracije u finišu i ostvario desetu pobjedu u Jadranskoj ligi, dok su Vrščani zabilježili treći poraz.

Hemofarm je u većem dijelu prvog poluvremena imao prednost zahvaljujući tandemu Stefan Marković - Milan Mačvan (obojica završila utakmicu sa po 19 poena). Međutim, na odmor se otišlo samo sa minimalnim vođstvom gostiju - 46:45.

Serijom 8:0 na startu drugog poluvremena Cibona se odlepila i skoro svo vrijeme bila u vođstvu.

U posljednjem minutu Božović i Pavković su promašili šuteve za tri poena, u istom napadu kod rezultata 75:74 za "vukove", u narednom je Kus dva puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja i Zagrepčanima je preostalo samo da rutinski privedu utakmicu kraju.

U pobjedničkoj ekipi prva petorka je pravilno rasporedila košgeterski učinak, a Prkačin je bio najefikasniji sa 17.

U derbiju začelja Vojvodina je bila bolja od Zagreba zakucavši ga za dno. Novosađani su četvrtu pobjedu ostvarila kod kuće - 84:75 (22:14, 30:24, 14:19, 18:18).

Fišer je uspjehu "lala" doprinio sa 20, a Šutalo sa 18 poena.

Bosna se u Sarajevu mučila sa Heliosom u prvom poluvremenu, ali je zatim dodala gas u nastavku i ubjedljivo pobijedila - 87:72 (18:18, 20:18, 25:19, 24:17).

Olimpija - Budućnost 20.00

TABELA: Crvena zvezda 12-2, Partizan (-1) 12-1, Hemofarm 11-3, Cibona 10-4, Zadar 9-5, Budućnost (-1) 8-5, Bosna 6-8, Olimpija (-1) 5-8, FMP Železnik 5-9, Split 5-9, Vojvodina 4-10, Krka (-1) 4-9, Helios 3-11, Zagreb 2-11.