NLB: Bosna prekinula seriju poraza, pao Helios

Košarkaši sarajevske Bosne prekinuli su seriju poraza u NLB ligi trijumfom nad Heliosom 87:72 (18:18, 20:18, 25:19, 24:17).

NLB: Bosna prekinula seriju poraza, pao Helios Izvor: MONDO

“Studenti” su nakon poraza od Cibone, Krke i Partizana u utorak u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu ponovo osjetili slast pobjede i sa omjerom 6-8 napravili korak prema gornjem dijelu tabele.

Košarkaši Bosne mučili su se u prvom poluvremenu protiv slovenačke ekipe, pa se na na poluvrijeme otišlo sa samo dva poena prednosti (38:36).

Ekipa Vlade Vukoičića u nastavku je, međutim, krenula mnogo ofanzivnije i već u trećem periodu napravila razliku od desetak mpoena.

U posljednoj četvrtini košarkaši Bosne rutinski su završli posao i došli do druge pobjede nad Heliosom ove sezone pošto su slavili i u prvom kolu NLB lige (79:74).

U ekipi Bosne najefikasniji su bili Ivanović sa 18, Zimić sa 17 i Ikonić sa 14 poena, dok su se kod Heliosa istakli Janža sa 21 i Snou sa 14 poena.

Bosna u sljedećem kolu 28. decembra gostuje u Vršcu gdje će odmjeriti snage sa Hemofarmom.

(MONDO, foto: kkbosna.com)