NLB: Zvezda trijumfalno u 2009.

Košarkaši Crvene zvezde na najbolji mogući način su navijačima čestitali Novu godinu.

NLB: Zvezda trijumfalno u 2009. Izvor: MONDO

Pobjedom nad FMP Železnikom 77:65 (23:19, 24:17, 14:19, 16:10) popravili su skor na 12-2 i poslije poraza Hemofarma u Zagrebu izdvojili se na drugom mjestu NLB lige.

Ovacije oko 5.000 ljudi otišle su na račun kompletne ekipe, ali prije svega Lorensa Robertsa, koji je sa 18 poena, osam skokova, pet ukradenih lopti i dve blokade bio prva figura utakmice.

Američki krilni centar letio je po terenu, a u jednom trenutku i preko reklama kada je u želji da spasi loptu završio na podu i morao čak da zatraži izmjenu.

Na sreću, ispostavilo se da nije u pitanju ozbiljna povreda i Roberts se ubrzo vratio u igru da zaustavi posljednji pokušaj "pantera" da završnicu meča učine neizvjesnom.

Zvezdu je u nekoliko navrata imala 14 poena prednosti (41:27 u 17. minutu i 56:42 u 25), ali je FMP iskoristio nadmoć u skoku da u završnivi treće četvrtine priđe na samo 58:54.

Na početku četvrte serijom od 8:0 otišla na plus 14 i odlučila pitanje pobjednika.

Pored Robertsa kod crveno-bijelih su odskočili i Ovens sa 17 poena, četiri skoka i pet asistencija, i Štimac sa 14 poena i sedam skokova za samo 16 minuta

Na drugoj strani, Samardžiski je uknjižio 14 poena i 11 skokova, a Labović 14 poena i devet skokova, s tim da se najbolji igrač FMP-a upisao u strelce tek u 20. minutu.

Gosti su platili ceh očajnom šutu za tri poena - ubacili su samo tri iz 25 pokušaja, odnosno 12 odsto.