NBA: Boston niže rekorde, ali koga briga?

Boston je u noći između utorka i srijede ispisao novu stranicu istorije kluba, ali niko zbog toga u "Gardenu" nije bio pretjerano uzbuđen.

NBA: Boston niže rekorde, ali koga briga? Izvor: MONDO

Rekordna, 19. uzastopna pobjeda Seltiksa nije bila dovoljan razlog da se košarkaši tog tima raduju više nego inače.

"Ako ne pobijediš u posljednjoj utakmici sezone, to je prilično nevažan podatak", rekao je Kevin Garnet, poslije trijumfa nad Filadelfijom - 110:91.

"Da li dobijamo nešto za tu 19. uzastopnu pobjedu? Novi auto? Javite mi", bio je prilično ravnodušan Pol Pirs.

To se nije dopalo košarkašu Filadelfije Andreu Iguodali.

"Ako budu arogantni, završiće kao Petriotsi u NFL. Nisu imali poraz cijele sezone i onda su izgubili u Superboulu", upozorio ih je Iguodala.

Seltiksi sada imaju skor 27-2 i u četvrtak, na katolički Božić, očekuje ih repriza prošlogodišnjeg finala NBA lige, protiv Lejkersa u Los Anđelesu.

"Beat LA! Beat LA", odzvanjalo je u "Gardenu". Taj poklik postao je popularan u Bostonu tokom 70-ih i 80-ih godina i serije nezaboravnih finala između Seltiksa i Lejkersa.

NBA rekord po broju uzastopnih pobjeda (33) i dalje drže Lejkersi iz sezone 1971/72.

Upravo su Lejkersi odigrali simultanku na parketu Hornetsa. U Nju Orleansu domaći tim nije bio konkurentan - 87:100. Već na poluvremenu bilo je 19 poena razlike za goste, uz 20 poena Kobija Brajanta u prvom dijelu igre.

Brajant je do kraja ubacio još šest, što je bilo sasvim dovoljno za pobjedu protiv Hornetsa, za koje treći put zaredom nije igrao Predrag Stojaković. On i dalje ima problema sa leđima i pitanje je da li će nastupiti 25. decembra protiv Orlanda.

Za Lejkerse, Vladimir Radmanović je igrao šest minuta i ubacio jednu trojku iz dva pokušaja. Trener tog tima Fil Džekson upisao je 999. pobjedu u karijeri, a sada ga očekuje obračun sa Bostonom u kojem će pokušati da zabilježi i veliki jubilej...

Klivlend ostaje jedini tim u ligi bez poraza kod kuće. Kavalirsi su do 14. uzastopne pobjede u ulozi domaćina došli protiv Hjustona (99:90) u meču koji je Lebron Džejms (27 p, 9 sk, 5 as, 3 ukr) opisao kao "plej-of tuču".

"To je bio duel super teške kategorije. Ličilo je na plej-of", rekao je Džejms, koji je u jednom trenutku zalijepio rampu Jao Mingu i to od tablu.

Kavalirsi su i dalje daleko od rekorda koji drže Čikago Bulsi u sezoni 1996/97, kada su u sezoni imali 37 pobjeda kod kuće prije prvog poraza.

Saša Pavlović je počeo meč na klupi Klivlenda, a za 13 minuta u igri postigao je tri poena, uz tri skoka, asistenciju, blokadu i dve izgubljene lopte.

U porazu Memfisa od Dalasa (100:82), Darko Miličić kao starter, za 20 minuta, nije uspio da se upiše u strijelce, već je samo zabilježio šest skokova, asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. Marko Jarić ni ovog puta nije ulazio u igru.