NBA: Boston opet dobio po turu

Dan poslije poraza od Lejkersa u "večitom derbiju", Boston je izgubio i drugi meč na turneji po Zapadu.

NBA: Boston opet dobio po turu  Izvor: MONDO

Pred kraj treće četvrtine meča u Ouklendu, predgrađu San Franciska, trener šampiona NBA lige Dok Rivers bio je zabrinut da će njegov tim, poslije Božićnog poraza od najvećeg rivala Los Anđeles Lejkersa, doživjeti još jedan u nizu.

U jednom trenutku, Seltiksi su imali vođstvo od 14 poena...

"Bio sam zabrinut kad sam vidio da mi imamo 59 odsto uspješnosti iz igre, a oni 39 i da je razlika samo 12 poena. To je slutilo na loše. Znao sam da će, jednom kada počnu da pogađaju, biti teško zaustaviti ih", objasnio je Rivers ono što se upravo i dogodilo u finišu meča.

Onda je Boston za 12 minuta postigao 17 poena, primio 35 i prvi put ove sezone vezao dva poraza. Golden Stejt je bio bolji - 99:89.

Poslije za Seltikse rekordnih 19 pobjeda u nizu, uslijedila su i dva neuspjeha na početku turneje po Zapadnoj obali. Najveći krivac za to je Stiven Džekson, koji je Bostonu ubacio 28 poena, od čega je 15 pogodio u "ludnici" poslednje četvrtine. Na drugoj strani, Pol Pirs je zabilježio 21, Kevin Garnet 14, ali ni vođstvo od 14 poena razlike nije bilo dovoljno da se pobijede ratnici.

Bostonu, prije povratka u svoj "Garden", ostaju još dva meča u gostima: protiv Sakramenta u nedelju i Portlanda u utorak. Poslednji put, Boston je dve utakmice zaredom izubio u martu...

Četrnaesti put ove sezone Kris Pol je imao 20 ili više poena, uz 10 ili više asistencija na meču i to je bilo sasvim dovoljno da Nju Orleans Hornetsi pobede Hjuston u svojoj dvorani - 88:79. U timu Hornetsa ponovo nije bilo povrijeđenog Predraga Stojakovića, koji ima problema sa leđima.

Samo dan ranije, Nju Orleans je u Orlandu poražen sa 88:68.

U Memfisu je pala Indijana (108:105) i sada oba tima imaju identičan skor, 10-19. U desetu pobedu u sezoni, Darko Miličić je kao starter, za svega 18 minuta na parketu, uložio 14 poena, pet skokova, dve asistencije i blokadu.

Marko Jarić je i ovu utakmicu presjedio na klupi Memfis Grizlisa. Od kada je ljetos trejdovan iz Minesote, srpski plej je samo osam puta ušao u igru, ne duže od 12 minuta.