NLB: Hemofarm prejak za Bosnu

Hemofarm će Novu godinu dočekati na diobi prvog mjesta NLB lige, dok će Bosna ostati u sredini tabele sa svega šest pobjeda.

NLB: Hemofarm prejak za Bosnu Izvor: MONDO

Hemofarm, doduše, ima utakmicu više od Partizana i Crvene zvezde koje je pretekao pobjedom u premijernoj utakmici 15. kola protiv Bosne - 79:74 (22:8, 23:17, 16:18, 18:31).

Poslije odlične prve četvrtine u kojoj su deklasirali protivnika Vrščani su sve do 32. minuta držali visoku razliku od dvadesetak poena (66:45).

Bosna je od tada do 35. minuta napravila seriju 13:0 i stigla na 66:58, da bi prednost Hemofarma do posljednjeg minuta "spustili" na svega četiri poena (74:70).

Ipak, Miljan Pavković trojkom i Nebojša Joksimović sa slobodnih bacanja, donijeli su 12. pobedu Hemofarmu u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u Hemofarmu bio je Nebojša Joksimović sa 21 poenom, Milivoje Božović dodao je 12, a Stefan Marković 11 poena.

U ekipi Bosne Goran Ikonić postigao je 18, dok je Ivan Ivanović dodao 17 poena.

Tako trener Vlada Vukoičić i Miljan Rakić, koji je u Vršcu debitovao za Bosnu, nisu uspjeli da savladaju svoj bivši klub.

Trener Hemofarma Stevan Karadžić rekao je da je njegova ekipa odlično odigrala prvih 30 minuta, ali da su se tada pojavile "dječije bolesti".

"To nas je i koštalo u posljednjoj četvrtini kada smo primili 31 poen. Žao mi je što smo pokvarili utisak sa početka, ali dobro je da smo pobijedili. Imamo dosta vremena na se pripremimo za 6. januar kada igramo sa Bilbaoom u Evrokupu, za prolaz u drugi krug tog takmičenja", naglasio je Karadžić.

Trener Bosne Vlada Vukoičić rekao je da je njegova ekipa prvo poluvrijeme odigrala ispod svih kriterijuma i da je odnos dobre Hemofarmove i njihove loše igre u tom periodu odredio tok i ishod utakmice.

"Hemofarm je zasluženo pobijedio. Mi moramo poslije serije dobrih igara kod kuće podignemo nivo igre i na strani. Ove godine se pokazalo da je liga jako izjednačena i kvalitetna. I slabiji timovi se teško dobijaju na strani, a kamoli timovi kvaliteta Hemofarma", rekao je Vukoičić.

Podgoričani su poslije tri uzastopna poraza u NLB ligi, a četiri ako se računa i Evrokup, prekinuli crnu seriju i sa ukusom pobjede dočekuju praznike.

Budućnost je, kako se i očekivalo, pobijedila Vojvodinu - 82:68 (21:20, 17:15, 28:18, 16:15).

Novosađani su pružali otpor u prvom poluvremenu, ali je domaćin u trećoj četvrtini riješio pitanje pobjednika.

Kao i obično, najbolji u Budućnosti je bio Vladimir Micov sa 24 poena, a kod "lala" su po 14 postigli Keron Fišer i Dejan Borovnjak.

Sve ostale utakmice 15. kola na programu su 3. januara 2009. godine.

Helios - Partizan

TABELA: Partizan (-1) 13-1, Hemofarm 12-3, Zvezda (-1) 12-2, Cibona (-1) 10-4, Budućnost 9-6, Zadar (-1) 9-5, Bosna 6-9, Olimpija (-1) 6-8, FMP (-1) 5-9, Split (-1) 5-9, Vojvodina 4-11, Krka (-1) 4-10, Helios (-1) 3-11, Zagreb (-1) 2-12.