NBA: Pobjednički povratak Stojakovića

Srpski as vratio se u startnu petorku Hornetsa poslije nekoliko mečeva propuštenih zbog povrede leđa. Vest i Pol za pobjedu nad Indijanom.

NBA: Pobjednički povratak Stojakovića Izvor: MONDO

Kris Pol postigao je 11 poena u poslednja tri i po minuta, ali je Dejvid Vest 2,5 sekunde prije kraja pogodio za pobjedu Nju Orleans Hornetsa nad Indijana Pejsersima - 105:103.

Domaćin se nalazio u vođstvu tri četvrtine, ali je u završnici isplivao na površinu kvalitet Hornetsa, koji su poslije nekoliko utakmica pauze zbog bolova u leđima mogli da se oslone i na šutersko umijeće Predraga Stojakovića.

Srpski internacionalac vratio se u startnu petorku, odigrao 37 minuta i upisao 12 poena (šut za trojku 2-4, za dva 3-8), osam skokova i tri ukradene lopte.

Vodeći timovi lige svi su zabilježili ubjedljive pobjede, osim Klivlenda, koji je drugi meč zaredom morao da pravi preokret u četvrtoj četvrtini da bi ostao jedini neporažen pred svojim navijačima (15-0).

Kavsi su serijom od 18:2 slomili Majami i slavili rezultatom 93:86. Tri dana ranije namučio ih je Vašington, najgori tim Istoka. Klivlend je u seriji od šest pobjeda i praktično je sustigao vodeće Boston Seltikse.

U duelu "zlatnih" američkih olimpijaca bolji je bio Lebron Džejms. U trijumf Klivlenda ugradio je 33 poena, šest skokova i devet asistencija, kod Majamija je Dvejn Vejd stao na 29 poena i osam asistencija.

Boston je na turneju po Zapadu otišao sa skorom 27-2, onda je izgubio dvije utakmice zaredom, da bi gnjev iskalio na zlosrećnim Sakramento Kingsima - 108:63 u nekada neosvojivoj Arko areni!

"Keltima" je to druga najubjedljivija pobjeda u poslednjih 38 godina, Kingsima najteži poraz svih vremena na domaćem parketu. Kada je riječ o gostovanjima, neslavno mjesto u istoriji zauzima meč sa Golden Stejt Voriorsima u Ouklendu, 2. novembra 1991 - 91:153.
Kako je Sakramento odigrao protiv aktuelnih šampiona govori podatak da je samo jedan igrač (Donte Grin) pogodio koš iz igre više od dva puta, dok je dvocifren učinak imao samo Džon Salmons - 11 poena.

Dupli program u Stejpls centru završen je porazom i pobjedom ekipa iz Los Anđelesa. Klipersima ni suspenzija Dirka Novickog nije bila dovoljan podsticaj da se žešće odupru Dalasu (76:98), dok su Lejkersi bez problema "uzeli mjeru" ekipi Golden Stejta.

ISTOK

ATLANTIK: Boston 28-4, Nju Džersi 15-15, Filadelfija 12-17, Toronto 12-18, Njujork 11-18.

CENTRAL: Klivlend 26-4, Detroit 17-11, Milvoki 14-17, Čikago 13-17, Indijana 10-20.

JUGOISTOK: Orlando 24-6, Atlanta 19-10, Majami 16-13, Šarlot 11-20, Vašington 5-23.

ZAPAD

SJEVEROZAPAD: Denver 20-11, Portland 19-12, Juta 18-14, Minesota 5-24, Oklahoma 3-28.

JUGOZAPAD: San Antonio 20-10, Nju Orleans 18-9, Hjuston 20-11, Dalas 18-12, Memfis 10-20.

PACIFIK: LA Lejkers 25-5, Finiks 16-12, LA Klipers 8-21, Golden Stejt 9-23, Sakramento 7-24.