NBA: Detroit u seriji, Krstić na čekanju

Iako oslabljeni, Detroit Pistonsi trenutno imaju skoro najduži niz pobjeda u NBA ligi.

NBA: Detroit u seriji, Krstić na čekanju Izvor: MONDO

Atlanta Hoksi neporaženi su na posljednjih šest, a Detroit na pet utakmica, pošto je u novogodišnjoj noći savladao Nju Džersi rezultatom 83:75.

Zbog povreda nisu igrali Ričard Hamilton i Antonio Mekdajs, dok se Rašid Valas povredio i napustio teren u prvom poluvremenu. Alen Ajverson postigao je 19, a Tejšon Prins 16 poena.

Da efekti tog hendikepa budu ublaženi postarao se prvi as Netsa Vins Karter, koji je zbog burnog protesta u drugoj četvrtini zaradio dvije tehničke greške i automatsko isključenje. Gosti su u tom periodu svedeni na samo 11 poena (poluvrijeme 40:29), što je na kraju presudilo.

Milvoki poslije pobjede u San Antoniju nije uspio da napravi podvig i u Hjustonu (85:81), Orlando je u Čikagu održao "bikovima" čas košarke, dok je za Los Anđeles Kliperse i ekipa Filadelfije bila preveliki zalogaj. Ekipa Majka Danlivija vezala je pet neuspjeha.

Tek četvrtu pobjedu ove sezone ostvario je Oklahoma Siti Tander, novi tim Nenada Krstića. Savladani su Golden Stejt Voriorsi - 107:100 - a reprezentativni centar Srbije sjedio je na klupi u civilu.

Krstić čeka da mu klub sredi sve potrebne papire, prije svega radnu dozvolu, što se vjerovatno neće dogoditi do petka i utakmice sa Denverom. Realnija je varijanta u kojoj će doskorašnji član ruskog Trijumfa zaigrati protiv Njujorka 6. januara.

Prvi dan 2009. godine je slobodan za svih 30 NBA timova, ali je 2. januara na rasporedu maksimalnih 15 utakmica!

ISTOK

ATLANTIK: Boston 28-5, Nju Džersi 15-17, Filadelfija 13-18, Njujork 12-18, Toronto 12-20.

CENTRAL: Klivlend 26-5, Detroit 19-11, Milvoki 15-18, Čikago 14-18, Indijana 10-21.

JUGOISTOK: Orlando 25-7, Atlanta 21-10, Majami 17-13, Šarlot 11-21, Vašington 6-24.

ZAPAD

SEVEROZAPAD: Denver 21-12, Portland 20-12, Juta 19-14, Minesota 6-25, Oklahoma 4-29.

JUGOZAPAD: Nju Orleans 19-9, San Antonio 20-11, Hjuston 21-12, Dalas 19-12, Memfis 10-22.

PACIFIK: LA Lejkers 25-5, Finiks 18-12, Golden Stejt 10-24, LA Klipers 8-23, Sakramento 8-24.