NBA: Parker i Bibi brži od sirene

Majami je sedmi put u posljednjih deset okršaja pobijedio Nju Džersi. Ovaj put 101:96, poslije produžetaka, u regularnom toku je bilo 85:85.

NBA: Parker i Bibi brži od sirene Izvor: MONDO

"Vrelinu" je do 18. pobjede u sezoni predvodio, podrazumijeva se, Dvejn Vejd. Postigao je 29 poena, imao osam skokova, šest asistencija, tri ukradene lopte i četiri blokade, od kojih tri u samom finišu utakmice.

Ujedno, to je bio najveći preokret Majamija u sezoni pošto je imao minus od čak 16 poena.

San Antonio je savladao Filadelfiju pogotkom Tonija Parkera sa zvukom sirene – 108:106. On je nepun sekund prije kraja uknjižio ofanzivni skok i poentirao.

Parker je utakmicu završio sa 15 poena i deset asistencija, a brzo će u zaborav pasti njegov katastrofalan šut iz igre u drugom poluvremenu (2 od 9).

Najefikasniji u sedmoj pobjedi "Mamuza" u posljednjih osam utakmica je bio Tim Dankan – 26.

I Atlanta je slavila pogotkom u posljednjim sekundama. Majk Bibi je dodavanje Džoa Džonsona pretvorio u asistenciju za tri poena – 108:105.

Kada je lopta prošla kroz obruč na semaforu je stajalo 1,5 sekunda do kraja. Nedovoljno da uzvrati Hjuston, za koga nisu igrali povrijeđeni Artest, Mek Grejdi i Batijer.

"Jastrebovi" su tako nastavili sjajnu seriju kod kuće – ostvarili su 13 pobjeda u posljednjih 14 utakmica. Najzaslužniji je ipak bio Džoš Smit sa 29 poena, što mu je rekord sezone.

U Indijanapolisu su se takmičili Deni Grejndžer i Kevin Martin. Na papiru – bolji je bio igrač Sakramenta, postigao je čak 45 poena, dok je košarkaš Indijane upisao "samo" 35.

Ipak, Grejndžer je postigao 13 poena u posljednjoj četvrtini, u finišu pogodio svih šest slobodnih bacanja i doveo Indijanu do pobjede – 122:117.

Predrag Stojaković je za Hornetse igrao 40 minuta, postigao 19 poena, uz šest skokova, dvije asistencije i blokadu. Nju Orleans je ipak poražen u Denveru.