KOŠARKA BiH: Igokei derbi u Mostaru

U derbi meču 13. kola "Lige 13" BiH Igokea savladala Zrinjski 80:79.

KOŠARKA BiH: Igokei derbi u Mostaru Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee Partizan savladali su Zrinjski u Mostaru 80:79 i tako zauzeli čelo tabele sa identičnim skorom kao i Zrinjski, ali zahvaljujući pobjedi u međusobnom dvoboju drže vrh tabele sa 21 bodom, odnosno samo jednim porazom.

Zrinjski je tokom većeg dijela meča imao prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 17 poena (54:37). Gosti su do prvog vođstva došli tri minute prije kraja, da bi pri rezultatu 79:79, Mostarci imali napad i priliku za pobjedu.

Ipak domaći su loše organizovali napad i izgubili su loptu, a u kontri krilo Igokee Đerasimović je zaustavljen prekršajem. Bivši igrač FMP-a uspijeva da realizuje samo jedno bacanje za 80:79, a domaća ekipa odnosno njihov plej Vujčić za šest sekundi nisu uspjeli da upute šut ka košu tako da tim Dragana Bajića stiže do trijumfa.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio američki bek Keni Tejlor sa 28 poena, Milijan Bocka dodao je 17 , Vladimir Vuksanović 16,a tvorac pobjede Marko Đerasimović ubacio je 10 poena.

Kod Zrinjskog najefikasniji bio je Vujčić sa 18 poena, a pratio ga je Vučković sa 16, te Perajica sa 12 poena.

U subotnjim mečevima najneizvjesnije je bilo u Trebinju gdje je domaći Leotar savladao Mladost iz Mrkonjić Grada 68:62.
Borac Nektar je u prvoj četvrtini napravio veliku razliku protiv Hercegovca 26:9 i rutinski slavio 83:74. Najefikasniji u timu Miloša Pejića, koji će 9. januara igrati u finalu Kupa RS protiv Mladosti iz Mrkonjića Grada , bio je Puljko sa 21, dok je Garma postigao tri poena manje.

Najubjedljiviji trijumf u ovom kolu ostarila je Sloboda Dita protiv Slavije 101:77, dok je Široki Brijeg jedina ekipa koja je slavila u gostima i to kod Posušja 71:90.

Meč Vitez-Novi Grad nije odigran jer su gosti istupili iz lige. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Gruda.