NBA: Pukoše i Kelti i Lejkersi

U noći između utorka i srijede u NBA ligi poražene su dvije najbolje ekipe.

NBA: Pukoše i Kelti i Lejkersi Izvor: MONDO

Boston je izgubio na gostovanju Šarlotu, a Lejkerse je kod kuće iznenadio Nju Orleans.

To je, ni kriv ni dužan iskoristio Klivlend koji nije igrao, i zaposeo čelnu poziciju na Istoku, sa učinkom 27-6, koliko imaju i Lejkersi na vrhu Zapada, dok je aktuelni šampion pao na drugo mesto Istoka, jer ima dvije pobjede, ali i jedan poraz više.

Senzaciju u „Stejpls centru“ režirali su Dejvid Vest (40 poena) i Kris Pol (32 poena i čak 15 asistencija). Predrag Stojaković je za 32 minuta postigao šest poena i imao sedam skokova.

Vest je od svojih 40, 15 poena ubacio u poslednjoj četvrtini kada su gosti, zahvaljujući odbrani i stigli do trijumfa. Taj period igre su riješili u svoju korist 27:13, za konačnih 116:105.

Domaćin je u poslednjih 12 minuta pogodio samo pet puta iz 21 pokušaja, uključujući tri pogođene trojke iz 11 šuteva!

Lejkerse nije mogao da spasi ni raspoloženi Kobi Brajant (39 poena, sedam asistencija) jer nije imao podršku. Niko od saigrača nije stigao do dvocifrenog košgeterskog učinka.

Kelti su doživjeli peti poraz u poslednjih sedam utakmica, poslije furioznog starta sezone 27-2, odnosno 19 uzastopnih trijumfa.

Šarlot je dokazao da zna da igra produžetke. Slavio je treći put u četiri utakmice koliko je igrao dodatnih pet minuta.

U regularnom delu je bilo 97:97, a domaćin je zatim napravio seriju 17:9.

Prva figura u ekipi Šarlota je bio Rejmond Felton sa 25 poena i osam asistencija, ali je junak pobede ipak bio D.J. Ogustin, jer je 11 od svojih 20 poena postigao u produžetku.

Najefikasniji na meču je bio Pol Pirs iz Bostona, sa 28 poena, dok je Rej Alen ubacio 20, ali uz šut 7 od 20. Kevin Garnet je imao dabl-dabl učinak (14 poena, 13 skokova), uz takođe loš procenat šuta (7-18).

Rondo je imao čak devet izgubljenih lopti.