NBA: Dankan odmara, ali "mamuze“ gaze

San Antonio demolirao Kliperse u posljednjoj četvrtini, a Dalas savladao Njujork iako su najbolji igrači podbacili.

NBA: Dankan odmara, ali "mamuze“ gaze Izvor: MONDO

San Antonio je pobijedio iako se Tim Dankan nije video. Demolirani su Klipersi 106:84 za devetu radost "mamuza“ u posljednjih deset mečeva.

Domaćina je u pobjedi predvodio Toni Parker sa 19 poena, dva manje od najefikasnijeg na utakmici, Ala Torntona, iz gostujuće ekipe.

Tim Dankan je dao samo osam poena!

Ipak, San Antonio je poslije startnog učinka 9-8 ostvario seriju od 15 pobjeda i samo tri poraza.

S druge strane, Klipersi su zaređali sa neuspesima, vezali su čak devet poraza.

Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme, u drugoj četvrtini su imali i devet poena prednosti, da bi na odmor ipak otišli samo sa jednim - 44:43.

Ipak, domaćin je u trećoj stekao blagu prednost (75:69), da bi u posljednjoj dionici "pregazio rivala" - 31:15.

Kao i Dankan, podbacio je i Dirk Novicki. Ubacio je samo deset poena, doduše uz po sedam skokova i asistencija, u pobjedi Dalasa nad Njujorkom – 99:94.

Nijemcu je to bio tek peti put u posljednjih pet sezona da postiže 10 ili manje poena.

Najveći dio posla je odradio Džejson Kid (16 poena, 7 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte) iako je Dvajt Hauard zabilježio 19 poena.

Najefikasniji na parketu bio je Kris Duon iz Njujorka - 24.

Dalas je nastavio sjajnu seriju. Na početku sezone je, u prvih devet mečeva, slavio samo dva puta, a od tada je u narednih 26 utakmica pobijedio 20 puta.