NBA: Džejms preslišao šampione

Šampioni NBA lige su u teškoj krizi.

NBA: Džejms preslišao šampione  Izvor: MONDO

Najveći rivali sa Istoka su ih preslišali u noći između petka i subote: Klivlend - Boston 98:93, uz 38 poena Lebrona Džejmsa, od čega je momak ubacio 23 u drugom poluvremenu...

Džejms je na to dodao sedam skokova, šest asistencija, četiri ukradene lopte i tri blokade, tako da je već na prvi pogled jasno koliko mu Pol Pirs u odbrani nije mogao ništa. Bek Bostona je u direktnom duelu sa prvim favoritom za MVP trofej uspio da ubaci 11 poena za 38 minuta.

Bio je to sedmi poraz Bostona u poslednjih devet utakmica, tačnije od kada su došli do skora 27-2.

S druge strane, Kavalirsima je ovo bila 19. uzastopna pobjeda kod kuće ove sezone, bez ijednog poraza. Oni su tek 10. tim u NBA istoriji koji je to uspio. Poslednji put kada je Boston pobijedio Klivlend kao gost, bio je 18. decembar 2004. godine.

U još jednom zanimljivom "meč-apu" sa Istoka, Orlando je dobio prvu četvrtinu protiv Atlante sa 41:18, do kraja poluvremena došao i do prednosti od 71:33 i do kraja se zadovoljio sa 121:87, za 11. uzastopnu pobedu u svojoj dvorani.

Kobi Brajant postigao je poslednjih 11 poena svog tima u pobjedi Los Anđeles Lejkersa nad Indijanom Pejsers - 121:119. Bek Lejkersa završio je 29. pobedu svog tima sa 36 poena i 13 asistencija. Lejkersi i Kavalirsi sada imaju identičan skor na vrhu NBA lige.

Na istom meču Vladimir Radmanović je kao starter, za 21 minut, ubacio deset poena, uz dva skoka, dve asistencije, dve ukradene lopte i jednu tehničku grešku.

Marko Jarić igrao je četiri minuta za Memfis, nije postigao poen, ali je imao dva skoka. Predrag Stojaković je za 31 minut na terenu protiv LA Klipersa ubacio 12 poena za Nju Orleans (107:80), uz četiri skoka i dve asistencije.

Nenad Krstić je na drugom meču za Oklahoma Siti postigao deset poena za 24 minuta, uz tri skoka, asistenciju i dve blokade. Ipak, to nije pomoglo njegovom timu da zabeleži pobedu. Hjuston je kao gost bio bolji - 98:96.