NLB: Cibona jedva preko "mrava"

Evroligaš Cibona teškom mukom i uz dosta sreće savladala je gradskog rivala Zagreb u jednom od posljednjih mečeva 16. kola NLB lige - 70:68.

NLB: Cibona jedva preko "mrava" Izvor: MONDO

Odlučujuće poene postigao je Amerikanac Erl Kalovej sa linije slobodnih bacanja, a nekadašnji član Cibone Vladimir Krstić u posljednjem napadu je promašio dva šuta kojima bi odveo utakmicu u produžetak.

Doduše, favorizovani tim trenera Velimira Perasovića u posljednja tri minuta je vodio, a Zagreb očajnički pokušavao da poslije Partizana, Hemofarma, Budućnosti i Zvezde ne ispusti još jedan vrijedan "skalp".

Međutim, popularni "mravi" su još jednom ostali kratkih rukava, sa moralnom pobjedom u rukama i novi porazom na tabeli. Zagreb je sredinom druge četvrtine imao 14 poena prednosti (30:16), dok je u 33. minutu bilo 59:51.

Lukša Andrić bio je najbolji kod Cibone sa 21 poenom i pet skokova, dok je Andrej Štimac dao 15, a Krstić 14 poena za poraženi tim.

Cibona se sa skorom 11-5 pridružila Zadru na diobi četvrtog i petog mjesta i nastaviće da se bori za plasman na Fajnal for. Zagreb je i dalje posljednji, dobio je samo dve, a izgubio 14 utakmica.

Krka je u nedjelju deklasirala Helios rezultatom 84:54, čime je ostavila Vojvodinu na dvanaestoj poziciji.

Bosna - Zadar 62:67

TABELA: Partizan 15-1, Crvena zvezda 14-2, Hemofarm 12-4, Zadar 11-5, Cibona 11-5, Budućnost 10-6, FMP Železnik 7-9, Olimpija 6-10, Bosna 6-10, Split 6-10, Krka 5-11, Vojvodina 4-12, Helios 3-13, Zagreb 2-14.

PAROVI 17. KOLA (17/18. januar): FMP - Split, Zagreb - Bosna, Crvena zvezda - Vojvodina, Hemofarm - Helios, Olimpija - Krka, Budućnost - Cibona, Zadar - Partizan.