"Magične" trojke srušile Kingse

Ekipa Orlanda trijumfalno je napustila Sakramento u noći između utorka i srijede, savladavši domaće Kingse sa 139:107.

"Magične" trojke srušile Kingse Izvor: MONDO

Gosti su upotrebili pravu magiju na tom duelu, upisavši čak 23 trojke, u ukupno 31. pobjedi ove sezone.

Igrači Orlanda su pogodili 23 puta izvan linije 7,25 metara iz ukupno 37 pokušaja (62 odsto) i poništili stari rekord lige, koji je bio na snazi od marta 2005. kada je Toronto nadigrao Filadelfiju zahvaljujući 21. ubačenoj trojki.

Takođe, "magični" su uspjeli da izrešetaju koš protivnika sa ukupno 137 poena, najviše u posljednjih 14 godina. Najviše poena Orlando je zabilježio 1995. kada su Milvokiju napunili mrežice do vrha, postigavši čak 152 poena.

Najzaslužniji za pobjedu bili su Dvajt Hauard sa 25 poena i 15 skokova, dok je Džamir Nelson upisao 23 pogotka uz 11 asistencija.

U timu Kingsa, koji ove sezone imaju najgori skor u Arko Areni u istoriji (7-13), istakao se Kevin Martin sa 30 pogodaka.

Odlično šutersko veče imao je i Dirk Novicki. Njemački reprezentativac je na gostovanju u Denveru upisao 44 poena, ali to ipak nije bilo dovoljno da Dalas zabilježi pobjedu (97:97). Nagitsima je trijumf dve sekunde prije kraja meča donio Čonsi Bilaps, preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja.

Za razliku od Dalasa, Lejkersi su se omrsili u Hjustonu - 105:100. U neizvjesnom duelu koš odluke postigao je Kobi Brajant, koji je trojkom u finišu, i ukupno 33 poena, zapečatio sudbinu Rokitsa.

Odličnu rolu u pobjedi ekipe iz Los Anđelesa imao je Vladimir Radmanović, upisavši 12 poena i šest skokova tokom 19 minuta provedenih na parketu.

Najefikasniji u Hjustonu bio je Von Vafer sa 23 poena, a dva poena manje ubacio je Karl Lendri. Jao Ming završio je duel sa 19 pogodaka i čak 17 uhvaćenih lopti.

Klivlend je bio ubjedljiv na duelu sa Memfisom (102:87), a najzaslužniji za ukupno tridesetu pobjedu u sezoni bio je Lebron Džejms, koji je zabilježio "tripl dabl" učinak - 30 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Aleksandar Pavlović nije baš blistao u pobjedničkom timu zabilježivši tek tri poena za dva minuta provedena na parketu, kao ni Marko Jarić, koji za 10 minuta igre nije uspio da se upiše u strijelce.