NBA: Spursi gazde na Zapadu

San Antonio savladao Lejkerse. Predrag Stojaković solidan, "dabl-dabl" učinak Nenada Krstića.

NBA: Spursi gazde na Zapadu Izvor: MONDO

U derbiju Zapada drugoplasirani San Antonio (25-12) pobjedio je najbolji tim konferencije (31-7), Lejkerse, pogocima Rodžera Mejsona 10 sekundi prije kraja - 112:111.

On je prvo pogodio šut pod faulom, koji je načinio Derek Fišer, a zatim bio siguran i sa linije slobodnih bacanja.

Prethodno, gosti iz Los Anđelesa su uspjeli da nadoknade minus od 11 poena u posljednjoj četvrtini, a u vođstvo ih je doveo Kobi Brajant trojkom 12 sekundi prije završetka.

Brajant je bio najefikasniji na utakmici sa 29 poena, dva više od beka Spursa Manua Đinobilija, ali je kod domaćina najbolji učinak imao Tim Dankan - 20 poena, 10 skokova, 8 asistencija.

Vladimir Radmanović je za Lejkerse igrao 28 minuta, uknjižio po 2 poena, skoka i asistencija.

Predrag Stojaković je pobjedi Nju Orleansa nad Dalasom (104:97) doprinjeo sa 16 poena. Time je, sa Dejvidom Vestom, bio drugi strelac ekipe pošto je Kris Pol ubacio 33.

Nenad Krstić je ponovo slavio. Oklahoma je pobedila Jutu 114:93. Postigao je 14 poena i uhvatio 11 lopti za 32 minuta.

U Bostonu se nadaju da je crna serija iza njih pošto su ostvarili treću uzastopnu pobjedu i nagovjestili izlazak iz krize.

U noći između srijede i četvrtka je stradao Nju Džersi - 118:86.

Ako je i prije toga bilo dileme, u trećoj četvrtini ih je otklonio Pol Pirs, koji se tada "probudio" i u tom periodu ostigao 18 poena, uz šut za tri poena 5-5.